Новини фінансового сектору

Інспектори Держархбудконтролю можуть отримати повноваження «і слідчого, і прокурора, і судді» - нардеп В.МАТЧУК

Цього тижня Верховна Рада України може прийняти у другому читанні Закон «Про регулювання містобудівної діяльності», який створює величезні можливості для розвитку корупційних схем. Про це повідомив народний депутат України, член парламентського комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Віктор МАТЧУК.  


Зокрема, даним законопроектом пропонується затвердити необмежені можливості для Державного архітектурно-будівельного контролю (Держархбудконтролю). Інспекторам Держархбудконтролю надаються повноваження «одночасно і слідчого, і прокурора, і судді, і людини, яка самостійно може винести вирок» на будівництві будь-якого об’єкту. «Ті повноваження, які надаються йому цим законом, дають йому можливість тримати у своїх руках будь-яку будівельну організацію. Він має право без всяких пояснень ускладнити життя будівельній організації і навіть зупинити будівництво. І йому за це нічого не буде», - заявив Віктор МАТЧУК. 


У зв’язку з цим народний депутат запропонував поправки до законопроекту, спрямовані на те, щоб регламентувати діяльність Держархбудконтролю. За пропозицією Віктора МАТЧУКА, цей орган має працювати винятково у формі планових перевірок, а позапланові перевірки можуть здійснюватися тільки за рішенням суду. 


Крім того, депутат пропонує запровадити відповідальність для інспекторів Держархбудконтролю за нанесену матеріальну та моральну шкоду у випадку, якщо вони своїми необґрунтованими діями нанесли шкоду для будівельних компаній. «Відповідальність повинна бути двосторонньою. При теперішній редакції закону у них нуль відповідальності і надані абсолютно всі повноваження для того, щоб унеможливити роботу будівельників», - сказав Віктор МАТЧУК. За його словами, закон у теперішньому вигляді «створює величезне поле корупційних дій з боку людей в Держархбудконтролі, оскільки від них повністю залежатимуть інвестиційні та будівельні компанії». 


Ще один мінус законопроекту «Про регулювання містобудівної діяльності» - це те, що після його ухвалення міські, селищні та сільські ради втратять право приймати рішення про виділення земельних ділянок. Натомість цю функцію передадуть виконавчим комітетам, а в Києві та Севастополі – міськдержадміністраціям. «Таким чином усі рішення про надання землі прийматимуться кулуарно і далеко не завжди на користь громаді. Я вніс поправку, щоб залишити ці функції за радами, але, очевидно, вона буде відхилена у парламенті», - наголосив В.МАТЧУК. 


Наступне зауваження депутата стосується громадського обговорення Генпланів розвитку міст. У законопроекті передбачається, що громадське обговорення Генерального плану міста буде проводитися уже після затвердження цього важливого документу. «Це звичайна профанація, оскільки після того, як Генплан затверджено, обговорювати уже нічого. Можна лити крокодилячі сльози, але вплинути ні на що не можна буде. Громадськість повинна мати можливість ознайомитися і висловитися щодо Генплану ще на етапі його підготовки. Відповідно до тієї редакції закону, яка залишилася після першого читання, це вже практично неможливо», - наголосив депутат. 


За словами Віктора МАТЧУКА, ініціатором даного законопроекту є Кабінет Міністрів. Сам документ передбачає і ряд позитивних змін, зокрема скорочення терміну отримання земельних документів до 60 днів і терміну отримання документів на початок будівництва – до 50 днів. Разом з тим, такі позитиви закону, за словами депутата, нівелюються тими нововведеннями, які дають можливість розвитку корупції в Україні. 



З повагою, прес-служба
народного депутата України Віктора Матчука
0976093114

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ