Університет банківської справи НБУ зведе новий навчальний корпус у столиці
За інформацією проректора Університету банківської справи НБУ з адміністративно-господарської роботи Дмитра Коваля, уже 2013 року виш святкуватиме 1 вересня у новозбудованому корпусі на проспекті Науки, 7 у Голосіївському районі Києва. Сьогодні ж завершується виконання проектно-вишукувальних робіт, погодження та затвердження розробленої документації, що триває з 2006 року, попереду проведення конкурсних торгів та саме будівництво. Загальна площа комплексу будівель становитиме 30 000 кв. м і об’єднуватиме адміністративно-навчальний корпус, гуртожиток, спортивний комплекс, серверну НБУ та паркінг. Усі корпуси, крім серверної НБУ, через перші поверхи будуть пов’язані між собою переходами.
Дмитро Коваль ділиться, що новобудова є актуальним питанням для університету, адже сьогодні виш винаймає приміщення, яке багато в чому обмежує діяльність навчального закладу. Наважившись на такий складний та затратний процес, як новобудова, керівництво університету та Національного банку вирішило зробити все якнайкраще. Проректор розповідає, що адміністративно-навчальний корпус матиме сім поверхів плюс цокольне приміщення, його площа перевищуватиме 14 тис. кв. м і зможе забезпечити зручність роботи для 620 осіб. На цокольному поверсі розмістять їдальню, службові та технічні приміщення, копіювальний центр та складські кімнати. На рівні першого поверху передбачається влаштувати парадний вхід у вестибюль, гардероб, музей, кафетерій, адміністративно-господарський відділ, приміщення охорони та диспетчерську.
На 2–3 поверхах передбачено розміщення адміністративних приміщень університету, актовий зал, зал вченої ради, аудиторії, серверні та інші службові приміщення, на 4-7 поверхах – аудиторії, кафедри, кабінети та адміністративні приміщення інституту магістерської та післядипломної освіти, зони рекреації, на 5 поверсі – наукова бібліотека з книгосховищем, читальними залами, залом раритетної літератури, залом відкритого доступу, інші службові та технічні приміщення. Проектом передбачено зручності для маломобільних груп – ліфти, поручні, пандуси, санвузли тощо.
Гуртожиток – це 8–13 поверхова споруда, загальною площею майже 10 тис. кв. м розрахована на проживання 260 осіб. Запроектовано всього 155 кімнат, з яких 102 двомісні номери для проживання студентів, 40 кімнат одномісних для слухачів курсів підвищення кваліфікації та аспірантів, 10 гостьових апартаментів, 3 номери на 2-му поверсі відповідають всім нормам для проживання людей з обмеженими фізичними можливостями.
Спортивний корпус на більш як 2 тис. кв. м – двоповерхова споруда з великим спортивним та тренажерним залами, комплексом роздягалень, душових, тренерською та інвентарними кімнатами.
Паркінг на 90 автомобілів розмістять у підвальній частині гуртожитку.
Новобудову спроектовано не тільки дуже функціонально, а й візуально привабливо. Дуже цікаві рішення – у корпусі гуртожитку. Усі елементи заповнення віконних отворів – вітражі. На дев’ятому поверсі гуртожитку заплановано терасу для відпочинку з благоустроєм і озелененням, яка виконуватиме роль перехідного елементу від семиповерхової споруди навчального корпусу до гуртожитку. Озеленені тераси для відпочинку – і на верхніх поверхах.
2010-12-21