IFC та VAB Банк розпочали співпрацю в рамках регіональної консультативної Програми з подолання кризи на фінансовому ринку в Європі та Центральній Азії
IFC, що входить до Групи Світового банку, та VAB Банк розпочали співпрацю в рамках регіональної консультативної Програми з подолання кризи на фінансовому ринку в Європі та Центральній Азії. Метою такої співпраці є підвищення ефективності управління активами і пасивами банку.
Упродовж трьох наступних місяців експерти Програми IFC працюватимуть з VAB Банком, одним із 30 найбільших банків країни за обсягом активів, з метою впровадження нових міжнародних стандартів звітності, техніки аналізу ризиків ліквідності та відсоткової ставки, вдосконалення методики розробки стратегічних показників.
«Ми раді перейняти глобальний досвід IFC в управлінні активами і пасивами, якого IFC набула за роки роботи з фінансовими ринками різних країн у питаннях подолання наслідків кризи. Отримавши доступ до міжнародних практик IFC та рекомендацій провідних експертів, ми таким чином збираємося ще більше зміцнити свої можливості на українському ринку, що відновлюється, і створити додаткові конкурентні переваги банку не лише щодо роботи з портфелями, а й для реалізації подальшої стратегії його розвитку в цілому», – сказав Петро Барон, Голова Правління VAB Банку.
Керівник Програми IFC з подолання кризи на фінансовому ринку Європи та Центральної Азії Гарт Бедфорд заявив: «VAB – це перший український банк, який приєднався до нашої регіональної програми. Ми працюємо з багатьма фінансовими установами по всьому регіону над поліпшенням методів управління ризиками, завдяки чому будуть створені додаткові можливості для зростання банків і що позитивно вплине на банківський сектор загалом».
Програму IFC з подолання кризи на фінансовому ринку Європи та Центральної Азії розпочато в 2009 році у партнерстві з Швейцарською Конфедерацією. У рамках Програми проведено тренінги та семінари для понад 1000 банківських керівників вищої та середньої ланки, яким під час навчання були представлені кращі практики управління ризиками і способи вирішення ситуацій з проблемними активами. Експерти IFC також працюють над законодавчою базою, яка дозволить розвинути прозорий і функціонуючий ринок продажу і передачі проблемних активів, що сприятиме швидкому посткризовому одужанню економіки регіону.
Довідкова інформація
IFC, що входить до Групи Світового банку, є найбільшим глобальним інститутом розвитку, який фокусує свою діяльність на приватному секторі у країнах, що розвиваються, та країнах з перехідною економікою. Ми створюємо можливості виходу з бідності і поліпшення умов життя людей. Для цього ми надаємо фінансування компаніям і тим самим сприяємо зростанню зайнятості та розширенню пропозиції основних послуг, мобілізуємо капітал і надаємо консультативні послуги для забезпечення сталого розвитку. У період глобальної економічної невизначеності обсяг нових інвестицій IFC за 2010-й фінансовий рік зріс до рекордних $18 мільярдів. Додаткова інформація: www.ifc.org
На фінансовому ринку країни VAB Банк працює з 1992 року і, згідно з даними НБУ, входить до групи великих фінансових установ. Регіональна мережа банку представлена 150 відділеннями в Україні. Мажоритарний акціонер VAB Банку – велика міжнародна компанія TBIF Financial Services B.V. (Амстердам, Нідерланди). Станом на 01.07.2010 р. регулятивний капітал Банку склав 888,7 млн грн, обсяг чистих активів – 7,1 млрд грн. Додаткова інформація на сайті: www.vab.ua
2010-09-28