Новини фінансового сектору

МВФ очікує збільшення держборгу України у 2010 р до 40-41% ВВП

Міжнародний валютний фонд (МВФ) чекає збільшення сукупного державного і гарантованого державою боргу до 40-41% ВВП України на кінець 2010 року з 32-33% на кінець 2009 року, сказав представник МВФ в Україні Макс Альєр.

"Це немало", - зазначив він, виступаючи на другому Міжнародному форумі фінансової стабільності 2010, організованому компанією "Дагда" в п'ятницю у Києві.

За його словами, Україні дуже поталанило, що на початку фінансової кризи рівень її публічного боргу знаходився на низькому рівні (на кінець 2008 року - близько 20% ВВП). Проте його збільшення необхідно уповільнити, вважає він.

М.Альєр висловив думку, що стабілізації рівня держборгу сприятиме скорочення фіскального дефіциту в країні. За його словами, якщо в 2009 році бюджетний дефіцит складав 8,7% ВВП (6,2% - по держбюджету і 2,5% - із-за НАК "Нафтогаз України"), то в 2010-у він може скоротитися до 6,5% (5,5% і 1% відповідно).

Представник МВФ в Україні також зазначив, що вже у 2011 році бюджетний дефіцит може зменшитись до 3,5% при збалансованості фінансів НАК "Нафтогаз України", а в 2012-у - до 2,5%.

"Якщо дотримуватися такої стратегії, то це дозволить стабілізувати борг і поставити країну на правильні рейки", - сказав М.Альєр.

При цьому він підкреслив важливість проведення реформ в енергетиці, а також доцільність концентрації державних ресурсів на розвиток інфраструктури.

В зв'язки з цим М.Альєр нагадав, що нова програма України з МВФ, що передбачає виділення $15 млрд за 2,5 роки, спрямована на закріплення макроекономічної і фінансової стабільності в довгостроковому періоді, а також на підтримку реформ.

"Ми врятували будинок. Тепер його потрібно відбудувати і зробити безпечним", - сказав М.Альєр.

Відносно ситуації у фінансовому секторі України, представник Фонду відзначив не дуже динамічне відновлення кредитування на тлі збереження викликів у сфері збільшення капіталу банків.

При цьому він підкреслив, що завершення рекапіталізації банківського сектора до кінця поточного року є однією із головних передумов повернення на докризовий рівень.

У зв'язку з цим М.Альєр нагадав: МВФ виступає за посилення банківського нагляду в Україні і за підвищення прозорості кредитно-фінансових установ.

"Без здорової банківської системи складно розвивати кредитування і генерувати зростання", - сказав він.

М.Альєр також вважає важливим забезпечення незалежності центрального банку країни, проведення структурних реформ і поліпшення бізнес-клімату.

Серед ризиків розвитку він назвав повільне оздоровлення світової економіки, а також зниження стимул-реакцій до проведення в Україні реформ після певного поліпшення ситуації в економіці.


За матеріалами Інтерфакс-Україна

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ