Новини фінансового сектору

Експерти: Банки, які належать групі Ахметова, швидше за все, об'єднаються

Перший Український Міжнародний Банк і Донгорбанк, що входять до групи СКМ Рината Ахметова, швидше за все, об'єднаються в найближчому майбутньому, повідомили Кореспондент.net у компанії Phoenix Capital.

"Згідно з новою стратегією банку, злиття було заявлене як один з можливих варіантів подальшого розвитку", - йдеться в повідомленні Phoenix Capital.


При цьому експерти компанії нагадують, що член наглядової ради ПУМБ Ілля Архипов в січні 2010 року заявив ЗМІ, що об'єднання банків можливе після стабілізації макроекономічної ситуації.


"Що стосується термінів здійснення інтеграції, ми вважаємо, що підходящим часом для завершення операції буде 2011 рік", - прогнозують експерти.


При цьому вони відзначають, що, коли станеться об'єднання, новий банк, швидше за все, збереже ім'я ПУМБ, який має впізнаваний бренд і розвинену мережу відділень по всій Україні.

Донгорбанк, порівнюють експерти, традиційно орієнтувався на корпоративних клієнтів і виступав як фінансовий агент підприємств СКМ.


"Новий банк стане стратегічним активом для діяльності СКМ і сконцентрує фінансові потоки усередині підприємств групи", - сказано в повідомленні Phoenix Capital.


В той же час, відзначають в компанії, будучи невід'ємною частиною бізнесу СКМ, кредитний стан об'єднаного банку відображатиме середній кредитний рейтинг всієї групи, до структури якої входять такі компанії, як Метінвест і ДТЕК.

"Ми чекаємо, що прибутковість єврооблігацій ПУМБ (FUIKR) знизиться, скоректувавшись відносно Метінвест 15 і ДТЕК 15. В разі, якщо інтеграція відбудеться, ми вважаємо, що справедливий спред FIUKR до METINV повинен зменшиться до 150-200 б.п., тоді як зараз він складає 460 б.п.", - прогнозують експерти.


Якщо говорити про поєднання виплат по єврооблігаціях, то, нагадують експерти, починаючи з грудня 2014 року компанії СКМ чекають істотні виплати по єврооблігаціях. ПУМБ повинен погасити свій випуск 31 грудня 2014, через чотири місяці настає термін погашення облігацій ДТЕК, а через п'ять місяців – погашення бондів Метінвест, говорять в Phoenix Capital, і констатують, що проблеми з виплатою по облігаціях ПУМБ 14 зроблять безпосередній вплив на можливість Метінвест і ДТЕК рефінансувати єврооблігації.


"Злиття ПУМБ і Донгорбанку в короткостроковому періоді швидше за все спричинить істотні витрати і зниження операційної ефективності. Тому, ПУМБ в майбутньому може показати квартальні збитки. Результатом так саме може
стати відтік депозитів", - ідеться в повідомленні.


Phoenix Capital при цьому нагадує, що єврооблігації ПУМБ були реструктуризовані в грудні 2009 року на таких умовах: термін погашення випуску був продовжений на чотири роки, ставка купона була підвищена до 11% з щоквартальними виплатами, так само банк виплатив власникам облігацій $17,6 млн.


Крім того, продовжують експерти, в грудні 2009 року банк завершив реструктуризацію синдикованих кредитів і інших боргових зобов'язань на загальну суму $237 млн.


"Незважаючи на те, що реструктуризація була поширеним явищем серед українських компаній в 2009 році, даний факт послужив свідченням уразливості банку в умовах економічного спаду", - вважають експерти.

Як повідомлялося, в рейтингу найбагатших людей України журналу Кореспондент Золота сотня Ринат Ахметов опинився на першому рядку. Видання оцінило його капітал в $17,8 млрд.


За матеріалами Корреспондент.net

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ