ОЕСР: Зростання економік G7 сповільниться у другому півріччі 2010 р.
Зростання економік країн G7 - США, Японії, Німеччини, Великобританії, Франції, Італії та Канади - сповільниться у другому півріччі 2010 р. Такі дані оприлюднила сьогодні Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР). У середньому ВВП семи держав за підсумками III кварталу зросте в перерахунку на рік на 1,4%, а за підсумками останніх трьох місяців складе 1%. У I і II кварталі економіка провідних країн зросла в середньому на 3,2% і 2,5% відповідно.
Зростання американської економіки складе за підсумками III кварталу 2%, а в IV кварталі - 1,2%. ВВП Великобританії збільшиться на 2,7% і 1,5% відповідно. Зростання німецької та французької економіки складе цього кварталі 0,7%, а в наступному - 1,1% і 0,3% відповідно. Зниження італійського ВВП за підсумками поточного кварталу очікується на рівні 0,3% і зростання в наступному кварталі - на 0,1%. Економіка Канади в III кварталі виросте на 2,2%, а в IV - на 2,3%.
Нарощуванню обсягу внутрішнього споживання може перешкодити високий рівень безробіття і ослаблений ринок житла. Крім того, тиск на фінансову систему продовжить надавати невизначеність на суверенних боргових ринках. Стурбованість ОЕСР викликає рівень інфляції, що досяг позамежного рівня в багатьох країнах - членах ОЕСР. Виною тому зростання цін на сировину і в деяких випадках цінова корекція, наступна за збільшенням непрямих податків.
При цьому сильною стороною економік країн G7 є сприятливе співвідношення обсягу приватних інвестицій і ВВП. У поєднанні з упевненими квартальними фінансовими результатами приватних і державних корпорацій це має підстьобнути потік інвестицій в найближчим часом. Також обсяги товарно-матеріальних запасів знаходяться на рівні, близькому до оптимального, що практично виключає вірогідність їх виснаження в короткостроковій перспективі.
"Якщо прийдешнє уповільнення - тимчасове явище, найвірнішою політикою було б відкласти висновок заходів зі стимулювання економіки на кілька місяців і одночасно дотримуватися плану по консолідації державного бюджету. Але якщо прийдешнє уповільнення є довгостроковою тенденцією, економіці можуть знадобитися додаткові стимули у вигляді зниження облікових ставок або утримання їх на близькому до нуля рівня", - сказано в звіті ОЕСР, яка також допускає відмову від фіскальної консолідації, якщо тому не суперечить стан державної казни.
Крім того, в ОЕСР вказують, що ситуація в країнах, що розвиваються протилежна: відновлення економіки азіатських і латиноамериканських країн йде повним ходом і не схильне до значних ризиків.
За матеріалами РБК-Україна