До п'ятірки країн, найпривабливіших для зарубіжних інвестицій, увійшла Росія
Росія увійшла до п'ятірки найпривабливіших для прямих іноземних інвестицій країн, за версією дослідження UNCTAD. Попереду Китай, Індія, Бразилія і США.
Дослідження, проведене цього року експертами Конференції ООН з торгівлі і розвитку (UNCTAD) на основі опитування 236 транснаціональних корпорацій і 116 інвестиційних агентств, показує підвищення інвестиційного оптимізму, передає "Фінмаркет".
За оцінками UNCTAD, обсяг прямих іноземних інвестицій в 2010 році складе 1,2 трлн доларів, в 2011 році вони можуть збільшитися до 1,3-1,5 трлн доларів, а в 2012 році - до 1,6-2 трлн доларів. Найактивніше інвестори збираються інвестувати у тому числі і в Росію, яка увійшла до п'ятірки найпривабливіших для інвестицій країн у вказані роки.
Ранжирування пріоритетних для прямих іноземних інвестицій країн показує деякі зміни в порівнянні з торішнім дослідженням UNCTAD. Найкращу динаміку щодо припливу прямих іноземних інвестицій продемонструє Китай. Потім ідуть Індія, Бразилія, Сполучені Штати і Росія. Як сказано в дослідженні, вперше чотири основні ринки, що розвиваються, - Китай, Індія, Бразилія і Росія (БРІК) - увійшли до п'ятірки пріоритетних приймаючих країн для прямих іноземних інвестицій.
Торік Росія зайняла п'яте місце в Європі за привабливістю для прямих іноземних інвестицій в дослідженні, проведеному компанією Ernst & Young. У глобальному рейтингу привабливості на найближчі три роки інвестори ставлять РФ на 7-е місце. Лідерство поки за Китаєм і Індією. По частині найбільшого вкладу в світову економіку в найближчі три роки російські позиції дещо скромніші. За оцінками UNCTAD, тут Росія лише на 9-му місці з 20 можливих. Лідирують по частині вкладу в світову економіку такі країни, як США, Китай, Німеччина, Великобританія, Франція, Індія, Канада і Іспанія.
В порівнянні з 2009 роком, пише сайт "Ведомостей", коли близько 47% респондентів висловили песимістичні погляди стосовно глобального бізнес-середовища в 2010 році, нинішнє дослідження показує, що все не так погано. Тепер число песимістів знизилося до 36%. Тих, хто поділяє оптимістичні настрої щодо збільшення обсягу прямих іноземних інвестицій цього року, виявилося 13%. Стосовно 2011 і 2012 років оптимістично налаштовані 47 і 62% інвесторів і лише 7 і 4% респондентів висловили песимістичні оцінки.
За матеріалами NEWSru.com