Тігіпко: Податкове законодавство і митні проблеми перешкоджають інвестиціям в Україну
Віце-прем'єр-міністр, лідер партії "Сильна Україна" Сергій Тігіпко вважає головними проблемами, що перешкоджають серйозному інвестуванню в українську економіку, податкове законодавство, митну проблему, надмірну бюрократію в умовах для будівництва і судову владу.
Як повідомила прес-служба "Сильної України", виступаючи в прямому ефірі політичного ток-шоу "Свобода слова" на телеканалі ICTV в понеділок, Тігіпко відзначив, що будь-який виробник в Україні і будь-який інвестор, який хоче вкласти гроші в українську економіку, називають саме ці 4 перешкоди: податкове законодавство (181-е місце серед 183 країн світу), митна проблема, надмірно забюрократизований процес отримання дозволу на будівництво (на оформлення всієї документації в середньому йде до 475 днів) і судова влада.
"Якщо ми хочемо бути успішною країною, нам необхідно не замовчувати, а атакувати ці проблеми. Не замовчувати, як це було 5 років, а атакувати", - цитує слова політика прес-служба "Сильної України".
Як приклад він навів Польщу, де ціни за послуги і товари споживання такі ж, як в Україні, а середня зарплата і пенсія - в 7-8 разів вища.
Тігіпко відзначив, що Податковий кодекс - великий крок у напрямі вирішення головних проблем, що проблемами дерегуляції в будівництві його команда вже активно займається.
За його словами, наступний важливий пріоритет для економічного блоку уряду - Митний кодекс.
Крім того, Тігіпко висловив переконання, що найважливішим кроком є скорочення держапарату.
"Цього року ми скоротили витрати на 10% на держапарат, наступного року - ще на 10%... І цей процес необхідний. Тому що я особисто пам'ятаю, що коли я йшов з Мінекономіки, там працювало 900 осіб, а коли повернувся, то виявив, що за 5 років їх кількість зросла майже на 500 осіб. Те саме з Кабміном: ішов - там працювало 600 осіб, повернувся - 1200", - додав політик.
Він підсумував, що "м'яке десятипроцентне скорочення для України набагато вигідніше, ніж одномоментне скорочення держапарату на 20-25%".
В той же час Тігіпко відзначив, що основними досягненнями за час своєї роботи в уряді він вважає ухвалення законів, необхідних для євроінтеграції, спрощення умов роботи бізнесу і скорочення контролюючих організацій.
"Україна зробила справжній прорив у сфері європейської інтеграції. Були ухвалені закони про держзакупівлі, про ринок газу, про НБУ, про єдиного регулятора комунальних тарифів, про захист інформації. Це ті п'ять найважливіших законів, які давно чекали в Євросоюзі від України", - сказав Тігіпко.
Він також відзначив, що ці закони є основними в питанні про асоціації Україна - ЄС, куди входять безвізовий режим і зона вільної торгівлі.
За словами Тігіпка, була також виконана серйозна робота для спрощення умов ведення бізнесу.
"Спочатку у нас ліцензувалося 2250 видів робіт. З них на сьогоднішній день скасовано 1600", - сказав віце-прем'єр, додавши, що якщо закон про ліцензовані види діяльності буде ухвалений, то кількість ліцензій зменшиться ще на 300, і зрештою ліцензуватимуться 250 видів робіт.
Крім того, за словами лідера "Сильної України", найважливішими досягненнями є ухвалення законів, які розробила його команда, спрямованих на скорочення контролюючих органів і спрощення виплати бізнесом соціальних внесків.
"Прийнятий хороший закон, який скорочує контролюючі органи практично удвічі, - з 79 до 40. Не менш важливий закон, який спрощує сплату бізнесом соціальних внесків. Тепер виплати у всі три соціальні фонди здійснюватимуться через єдиний платіж, що також дасть скорочення кількості контролюючих організацій", - підкреслив Тігіпко.
За матеріалами Інтерфакс-Україна