Пропозиція інструментів для збереження коштів на фінансовому ринку збільшується
«Хоча рівень банківської довіри за період існування нашої держави суттєво зріс, на даний час значна маса людських заощаджень знаходиться вдома, «під подушкою». І це не дивлячись на те, що пропозиція інструментів для збереження коштів на фінансовому ринку збільшується, - прокоментував начальник казначейства Юнекс банка Андрій Наливайко. –
Сьогодні в нашому розпорядженні є такі способи збереження коштів:
•Банківський вклад в національній валюті (депозити та депозитні сертифікати) – найбільш дохідний (11-20%), проте і ризиковий;
•Банківський вклад в основних іноземних валютах (USD, EUR) – менш дохідний (5-12%), менш ризиковий;
•Банківський вклад в інших валютах (швейцарський франк CHF, англійський фунт GBP) – дохід по них менший, ніж у дол США чи Євро
•Банківський вклад в російських рублях – дохід 6-8%
•Банківський вклад в дорогоцінному металі – дохідність такого варіанту дуже низька, проте основна частина очікуваного прибутку йде від зміни ціни металу, який в залежності від терміну може сягнути навіть до 100%.
Якщо говорити про вклади в «екзотичних» валютах, слід відмітити їхній низький обіг в нашій країні. Досить вузьке коло банків пропонує такі валютообмінні операції, з чого слідує висока маржа між викупом і продажем, яка витягується з бажаючих працювати з цим інструментом. І якщо терміни збережень досить малі, то внаслідок цього процентний дохід може бути зменшений на чверть. Проте фінансова стабільність даного інструменту привертає увагу чималої кількості людей.
Перспективним є вклад в російських рублях. Так як російська валюта повною мірою залежить від запасів і ціни на нафту, то в довгостроковій перспективі стабільність російської валюти не викликає багато питань. Хоча ризики все ж таки є.
У геометричній прогресії росте попит на депозитні продукти в банківських металах, і це не дивно при нинішньому зростанні ціни.
Слід відзначити цікавий депозитний продукт – ощадні сертифікати. Великі банки мають в переліку своїх продуктів такі вкладення. Особливості цього продукту полягають в тому, що він оформлений на захищеному паперовому носії, може передаватися будь-якій особі (на пред‘явника), виплати відсотків проводяться з визначеною періодичністю і зафіксованою ставкою, в будь-якому відділенні банку. Тобто вкладник звільняється від паперової тяганини, оформлення договорів і т.д. і не є прив‘язаний до конкретного місця, та й ще має можливість подарувати або передати цей сертифікат родичам, друзям, близьким.
Найпопулярнішим і найбільш дохідним вкладом є середньостроковий вклад в національній валюті. Особа, яка вкладає гроші в гривню, отримує високі процентні доходи, не несе витрат на обмінних курсах та має широкий спектр вибору, де саме (в якому банку, фінансовій компанії) цей вклад зробити, але при цьому несе значний інфляційний ризик та політичний – внаслідок якого в нашій країні курс національної грошової одиниці може змінювати свої значення в рази».
З повагою, Ірина Дружинець,
начальник управління маркетингу
Юнекс банку
098 72 77 888