Новини фінансового сектору

Українці стали активніше відкладати кошти на пенсію

otp.jpgКількість учасників відкритого недержавного пенсійного фонду «ОТП Пенсія» у січні-червні зросла у 1,3 рази, а вартість його чистих активів збільшилась в 2,7 рази.

Згідно з офіційним повідомленням фонду «ОТП Пенсія», з 1 січня по 30 червня кількість його учасників збільшилася з 2,595 тис. до 3,338 тис. осіб, а вартість чистих активів - з 876,405 тис. грн. до 2,36 млн. грн.

«Незважаючи на літній сезон, ми продемонстрували гарні показники прибутковості, що сьогодні становить понад 8%. Хоча не можна забувати про те, що поточна прибутковість - це все ж таки не той показник, якого слід прагнути. На першому місці у діяльності пенсійного фонду стоїть збереження коштів, і лише на другому - прибутковість», - зазначає начальник відділу продажів і маркетингу ВПФ «ОТП Пенсія» Андрій Кузьменко.

Щоб зробити обслуговування клієнтів максимально зручним і в Україні, ВПФ «ОТП Пенсія» запровадив опцію безкоштовного поповнення пенсійних рахунків. Зробити це можна в будь-якому відділенні OTP Bank або перерахувати безготівковим платежем через будь-який інший банк. Існують і більш зручні способи. Так, кошти можна перераховувати, не відходячи від комп'ютера: для цього достатньо підключитися до системи інтернет-банкінгу OTPdirekt. Фонд не обмежує клієнтів жодним режимом поповнення пенсійних рахунків: внески можна робити раз на місяць, квартал, рік, або з будь-якою іншою періодичністю.

«Крім того, клієнт сам визначає період накопичення коштів і початок пенсійного віку: для жінок він може починатися з 45 і закінчуватися в 65 років, у чоловіків інший діапазон - 50-70 років. Період виплат теж встановлюється клієнтом, але не може бути меншим за 10 років. Якщо сума пенсійних накопичень на момент виплати не перевищує встановлений законодавством ліміт, то здійснюється одноразова виплата 100% накопичень. Кожного року цей ліміт переглядається, як правило, у бік збільшення і залежить від розміру офіційного прожиткового мінімуму», - наголошує пан Кузьменко.

Відкритий недержавний пенсійний фонд «ОТП Пенсія» був заснований у червні 2009 року, його адміністратором вступає ТОВ «ОТП Адміністратор пенсійних фондів», а управляючою компанією - ТОВ «КУА «ОТП Капітал». Стратегія Фонду спрямована на формування консервативного інвестиційного портфеля з максимальним захистом капіталу. Основні складові консервативного портфеля - банківські депозити, а також облігації, гарантовані державою. Крім того, законодавством дозволяється  до 10% активів Фонду інвестувати в золото і до 40% - у найбільш ліквідні акції українських компаній, що дає можливість збільшити дохідність пенсійних активів.

«ОТП Пенсія» належить до однієї з провідних міжнародних фінансових груп - OTP Group. Група є найбільшим адміністратором недержавних пенсійних фондів в Угорщині. Їхня загальна клієнтська база нараховує 1,2 млн. осіб, що свідчить про безпрецедентну довіру до фондів OTP. Для довідки: населення Угорщині становить 10 млн. осіб, тобто у фондах OTP розміщені кошти близько 12% громадян. Фонд OTP присутній і в Болгарії, де посідає лідируючі позиції на ринку недержавного пенсійного забезпечення.

Публічне акціонерне товариство «ОТП Банк» – один з найбільших вітчизняних банків, визнаний лідер фінансового сектору України. Банк надає повний спектр фінансових послуг для корпоративних і приватних клієнтів, а також представників малого та середнього бізнесу. На українському ринку він представлений з 1998 року, має стійку репутацію соціально відповідальної, надійної і стабільної структури, що пропонує споживачам сервіси європейської якості. Його стовідсотковим власником є найбільший угорський банк OTP Bank Plc., який торік відзначив 60-річчя від дня свого заснування. 

Згідно даних АУБ, станом на 1 червня 2010 року OTP Bank є 9-м найбільшим вітчизняним банком за розміром активів і 8-м – за розміром капіталу. Нині банк обслуговує  понад 385 тисяч клієнтів. Його мережа філій на території України об’єднує 200 точок продаж і 2 представництва.

2010-08-17

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ