Новини фінансового сектору

У VAB Банку акцентують на позитивній тенденції: обсяг погашення проблемної заборгованості юридичних осіб збільшився у 8 разів

vab.jpg       За результатами другого кварталу в VAB Банку відзначили позитивну тенденцію щодо погашення накопиченої кредитної заборгованості з боку корпоративного бізнесу. Якщо перше півріччя минулого року пройшло під знаком стрімкого зростання проблемних активів, зазначають експерти, то з початку 2010 року пішов переломний процес.
       «Рік тому, увійшовши у кризу, підприємці не розуміли перспективи розвитку власного бізнесу і намагалися заморозити зовнішні платежі, у тому числі й за борговими зобов'язаннями. Нині багато підприємств переглянули свої відносини з банком і захотіли відновити свою репутацію надійного позичальника, щоб отримати  доступ до нових кредитних продуктів на ринку, що активізувався. Хтось реструктуризував свій борг, хтось підписав мирові угоди, хтось повністю погасив зобов'язання. Банк зробив і робить усе можливе для підтримки таких ініціатив. Наприклад, якщо клієнт сам прагне погасити заборгованість і надає переконливі аргументи щодо перспектив розвитку свого бізнесу за умови додаткового фінансування, банк може прийняти рішення на його користь і докредитувати такого позичальника», – коментує Сергій Ревко, Директор Департаменту по роботі з проблемними активами юридичних осіб VAB Банку.
        У другому кварталі 2010 року у VAB Банку було реструктуризовано близько 60% портфеля проблемної заборгованості юридичних осіб. При цьому обсяг погашення проблемних активів корпоративних клієнтів у 8 разів перевищив показник за перший квартал. Найбільша активність спостерігалася з боку малого та середнього бізнесу.
       «Підприємці, які самі започаткували свій відносно невеликий бізнес, уже твердо вирішили, що будуть продовжувати його розвивати. Зараз, в умовах поступового відновлення економіки в країні, вони почуваються більш впевнено», – пояснив експерт.
       За словами Сергія Ревка, у процесі пошуку варіантів і можливостей погашення прострочених боргових зобов'язань і банки, і бізнес зробили висновки, які дозволили сьогодні учасникам кредитних правовідносин вийти на новий рівень налагоджування довірчих взаємовідносин і знизити ризиковість активних операцій банку.

Джерело: www.vab.ua

Довідкова інформація
На фінансовому ринку країни Всеукраїнський Акціонерний Банк (VAB Банк) працює з 1992 року і, згідно з даними НБУ, входить до групи великих фінансових установ. Регіональна мережа банку представлена 150 відділеннями в Україні. Акціонери VAB Банку – велика міжнародна компанія TBIF Financial Services B.V. (Амстердам, Нідерланди). Станом на 01.07.2010 р. регулятивний капітал Банку склав
888,7 млн грн, обсяг чистих активів – 7,1 млрд грн.

2010-07-30

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ