Фінансовий результат VAB Банку за 9 місяців 2008 року склав 3,1 млн. дол. США, у порівнянні з 0,1 млн. дол. США за аналогічний період 2007 року.
Обсяг чистих активів зберігся на рівні кінця 2007-го і, станом на 30 вересня 2008 року, склав 1 221 млн. дол. США на тлі збільшення кредитного портфеля на 13,3% за вказаний період. Кредитний портфель банку виріс до 1 032 млн. дол. США, і це дещо вище рівня першого півріччя 2008 року.
Портфель кредитів фізичних осіб збільшився на 31% і, станом на 30 вересня 2008 року, досяг 322 млн. дол. США, продемонструвавши великі темпи зростання, у порівнянні з портфелем кредитів юридичних осіб. Частка роздрібних позик у загальному кредитному портфелі збільшилася з 27%, на 31 грудня 2007 року, до 31% на кінець третього кварталу 2008 року.
«У нинішній ситуації наша стратегія спрямована не на стрімке зростання і розширення діяльності, а на збереження високих показників ліквідності, підтримку прибутковості банку та ще більш зважений підхід до кредитування», – відзначив Голова правління VAB Банку Петро Барон.
Якість депозитного портфеля, а також його структура щодо термінів погашення покращали, попри зменшення обсягу коштів клієнтів банку на 2,2%, у порівнянні з кінцем 2007 року. Наприкінці третього кварталу 2008 року депозитний портфель банку склав 721 млн. дол. США. Частка термінових депозитів збільшилася до 77%, у порівнянні з 73% наприкінці 2007 року. Будучи більш диверсифікованим джерелом фондування, депозити фізичних осіб виросли до 415 млн. дол. США, або 58% від загального депозитного портфеля на кінець третього кварталу 2008 року, у порівнянні з 51% на кінець 2007-го.
Банк підтримує адекватність капіталу на високому рівні – 18,4%. За звітний період капітал VAB Банку виріс на 34,5% – до 191 млн. дол. США. Показник адекватності капіталу першого рівня збільшився до 16,5%.
ДОВІДКА
На фінансовому ринку країни Всеукраїнський акціонерний банк (VAB Банк) працює з 1992 року і, згідно з даними НБУ, входить до групи великих банків. Із жовтня 2006-го входить до універсальної фінансової групи VAB Group. Регіональна мережа банку представлена 25 філіями і 148 відділеннями в Україні, а також представництвом у м. Будапешт (Угорщина). Серед акціонерів VAB Банку – велика міжнародна компанія TBIF Financial Services BV (Амстердам, Нідерланди).
Станом на 1 липня 2008 року, обсяг чистих активів VAB Банку склав 6,7 млрд. грн., регулятивний капітал банку – 908,6 млн. грн.