17 березня 2010 р. компанією SAP було проведено семінар «Регуляторна звітність у комерційних банках України»
17 березня 2010 р. в українському представництві відомої німецької компанії SAP було проведено семінар «Регуляторна звітність у комерційних банках України». У семінарі взяли участь представники близько 30 комерційних банків, Асоціації українських банків та Національного банку України (НБУ).
Компанія SAP має в Україні близько 180 клієнтів. Серед них більше 10 комерційних банків та НБУ, що використовують програмні продукти компанії SAP, яка, зокрема, пропонує портфель інтегрованих бізнес-рішень для банківського сектору, до складу якого входять не лише, як це прийнято чомусь вважати, програмні модулі для управління банком, як суб’єктом господарської діяльності (SAP ERP: управління операційними витратами та бюджетом, управління основними засобами, управління проектами та інші ), які, зокрема, використовує НБУ, а й транзакційний модуль (ОДБ), модулі управління ризиками, взаємовідносинами з клієнтами (CRM), аналітики, підготовки регуляторної звітності згідно вимог НБУ.
Один з найбільших банків з іноземним капіталом максимально використовує можливості програмних рішень компанії SAP, у т.ч., для обліку банківських трансакцій, підготовки регуляторної звітності для НБУ, управління кредитами, основними засобами, заставами тощо (варто все ж відзначити, що інтерфейс до системи електронних платежів НБУ реалізований у цьому банку на базі рішення третьої компанії).
Змістовну та інформативну доповідь щодо вимог до розкриття інформації фінансової звітності банків згідно міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ, анг.IFRS) зробила начальник відділу методології бухгалтерського обліку фінансових інструментів та підготовки фінансової звітності банків НБУ п.Н.Коломієць. Особливу увагу було приділено МСФЗ 7 («Фінансові інструменти: розкриття інформації»), який містить вимоги до розкриття у звітності кредитного, ліквідності та ринкового (валютний, процентний, ціновий та ін.) ризиків (вимог до розкриття операційних ризиків МСФЗ 7 не містить).
На сьогоднішній день банківська звітність до НБУ складається з 65 форм та 60 файлів (кількість форм звітності за МСФЗ значно менша). Формально банки можуть надавати звітність до НБУ за МСФЗ, але при цьому можливе виникнення певних колізій (зокрема, це стосується резервів).
Підготував: Валерій Степаненко