Новини фінансового сектору

«Основні тенденції розвитку ринку депозитів: аналіз і прогноз розвитку в 2010 році» – прес-брифінг з експертами VAB Банка

У 2010 році банки будуть подовжувати строковість депозитного портфеля і знижувати відсоткові ставки.

До таких висновків дійшли аналітики ринку під час прес-брифінгу «Основні тенденції розвитку ринку депозитів: аналіз і прогноз розвитку в 2010 році», який відбувся 15 березня 2010 року у VAB Банку. Експерти VAB Банку у своєму дослідженні проаналізували також етапи взаємодії фінансової установи і вкладника у 4 кварталі 2008 року та у 2009 році й визначили характерні тенденції розвитку депозитного ринку у поточному році за низкою критеріїв: строковістю залучень і валютною структурою портфеля, природою і динамікою змін відсоткових ставок.
       Так, в аналітичній частині експерти ще раз зазначили, що вже у другому півріччі 2009 року банкам вдалося блокувати наслідки нестабільності економічної ситуації на ринку депозитів. Банки та регулятор використовували максимально ефективний інструментарій, адекватний тому, який застосувала банківська система в інших країнах. Насамперед вкладнику була запропонована більш гнучка альтернатива класичному розміщенню – депозити на короткі і дуже короткі терміни. На ринок були випущені вклади на 7, 10, 15 днів, а також ряд карткових продуктів з вільним режимом доступу до коштів і прийнятною дохідністю за фактичним залишком на рахунку.

«Цей крок дозволив переконати населення у надійності налагоджуваних відносин з банком, а також підтвердити готовність фінансових установ виконувати свої зобов'язання перед клієнтами. Якщо у першому півріччі 2009 року частка вкладів до 12 місяців збільшилася на 13%, то вже у другому темпи зростання короткострокових пасивів почали спадати. Спільними зусиллями своєчасних ініціатив учасників ринку і регулятора відтік коштів з банківського сектора був зупинений», – зазначив заступник Голови Правління – директор з роздрібного бізнесу і дистрибуції VAB Банку Цвєтан Петринін.

На думку аналітиків, реакцію вкладників на зміни економічної ситуації в країні, на очікування щодо політичних перспектив і те, як усе це змінювало і формувало довіру населення до банків, характеризувало декілька параметрів. Насамперед – зміна валютної структури депозитного портфеля і строковості залучень.

«Якщо в січні 2008 року в банківській системі на частку гривневих депозитів припадало понад 60% залучень у депозитному портфелі, на початку 2009 року – рівно половина, то станом на 1 січня 2010 року, наразі з тим що довіра вкладника до того часу вже почала повертатися, вона знизилася до 47%. Середня строковість нових залучень у першому півріччі 2009 року скоротилася до 1-2 місяців, але вже в другому ми змогли її подовжити до 4-6 місяців і більше», – констатував Антон Шаперенков, директор Департаменту управління продуктами роздрібного бізнесу VAB Банку.

В результаті проведення фінансовими установами своєчасних заходів, спрямованих на стабілізацію ситуації, довіра вкладників до банківської системи почала повертатися, що проявилося у поверненні депозитів у банківський сектор. У січні-лютому 2010 року, за даними НБУ, система показала 2,1% приросту депозитного портфеля фізичних осіб, тоді як окремі фінансові установи навіть перевищили цей результат. Так, у VAB Банку завдяки ефективній підтримці та високій якості депозитних продуктів цей показник досяг 8%.

«2010 рік для гравців цього ринку буде стратегічно важливим. Система знову починає кредитувати, а відтак актуалізується питання здешевлення ресурсу, що залучається, та подовження його строковості. Це необхідно для розвитку лінійки кредитних продуктів із перспективою встановлення мінімально можливої ставки по кредитам з мінімальною маржею для банка. А тому цілком логічно, що фінансові установи почали знижувати депозитні ставки. Це природний черговий еволюційний етап для ринку банківських послуг. Застосування новітніх IT-технологій дозволить при цьому підвищувати якість обслуговування клієнтів і виходити на ринок з більш гнучкими депозитними продуктами. Наш клієнт залишиться у виграші будь-якому разі», – підсумував Голова Правління Петро Барон.

У найближчій перспективі, за прогнозами аналітиків, на тлі пониження ставок й боротьби за залучення більш довгострокових ресурсів клієнтоорієнтовані банки пропонуватимуть споживачу неочікувані і все більш цікаві та зручні продукти. Одним із таких рішень у VAB Банку став депозит «Зроби сам», який дозволяє визначити тривалість розміщення коштів з точністю до дня, не округляючи її під певні стандартні періоди, як це характерно для класичних вкладів. За перші два тижні дії депозиту «Зроби сам» більше 50% нових клієнтів було залучено саме завдяки вкладникам за цим депозитом, що показало його запотребованість ринком. Поява сміливих і нестандартних ініціатив, вважають у VAB Банку, стане однією з основних тенденцій 2010 року.


Довiдкова iнформацiя

На фінансовому ринку країни Всеукраїнський Акціонерний Банк (VAB Банк) працює з 1992 року і, згідно з даними НБУ, входить до групи великих фінансових установ. Із жовтня 2006 року – у складі універсальної фінансової групи VAB Group. Регіональна мережа Банку представлена 150 відділеннями в Україні, а також представництвом у м. Будапешт (Угорщина). Серед акціонерів VAB Банку – велика міжнародна компанія TBIF Financial Services B.V. (Амстердам, Нідерланди). Станом на 01.01.2010 р. регулятивний капітал Банку склав 1,195 млн грн, обсяг чистих активів – 7,3 млрд грн.

2010-03-15

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ