Новини фінансового сектору

У банках-банкрутах "застрягли" гроші Світового банку

Міністерству фінансів необхідно вирішити проблему повернення коштів Світового Банку з ліквідованих банків.

У 1996 році Україна отримала позику від Світового банку на суму 300 млн доларів на реструктуризацію вугільної промисловості. Половина цього кредиту була отримана в грудні 1996 року – гроші пішли на покриття дефіциту держбюджету і підтримку платіжного балансу, йдеться в статті “Економічної правди”.

Умовою для отримання другої половини було відкриття вугледобувним містам України двох кредитних ліній через уповноважені банки. Перша кредитна лінія – на підтримку мікро-, малих і середніх підприємств. Друга – на підтримку місцевих органів самоврядування.

Йшлося про перекредитування: за рахунок позики банки “Фінанси та кредит” та “Надра” видавали субкредити українському бізнесу та містам.

У 2006 році Україна залучила кредит – 150 млн доларів – на програму з розширення доступу до ринків фінансових послуг. У цьому випадку, як і припускав договір зі Світовим банком, Мінфін почав видавати інвестиційні кредити, кредити на поповнення оборотного капіталу або фінансового лізингу через “Надра” і “Кредитпромбанк”.

У 2014-2015 роках Україна зіткнулася з девальвацією і очищенням банківського сектора від проблемних банків. Згадані банки – “Надра”, “Фінанси і кредит” та “Кредитпромбанк” – увійшли в процедуру ліквідації.

Кошти були “заморожені”. Згідно із законом, щоб їх повернути, Міністерство фінансів повинно подати заяви до Фонду гарантування вкладів фізосіб. Фонд в свою чергу повинен включити борги вже неплатоспроможних банків перед Мінфіном в список боргів, що підлягають поверненню – в список акцептованих вимог кредиторів.

За інформацією редакції, повністю і вчасно це не було зроблено.

Як випливає з документів, якими володіє видання, Мінфін пропустив терміни подачі кредиторських вимог на суму 6,54 млн доларів. Зокрема, мова йде про борг банку “Фінанси і кредит” – 0,46 млн доларів, “Надра” – 1,733 млн доларів, “Кредитпромбанку” – 4,389 млн доларів.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ