Новини фінансового сектору

Київ заполонили фальшиві гривні

У Києві почастішали випадки виявлення фальшивих купюр. Киянам дають підробки на здачу в супермаркеті, таксі і навіть при обміні грошей.

Про це пише “Сегодня”.

Одній із киянок підсунули фальшиву 50-гривневу купюру на здачу в супермаркеті Солом’янського району.

У київській поліції радять у разі виявлення підробки відразу звертатися до них і не намагатися збути купюру. Адже вас самих можуть звинуватити в шахрайстві.

“На станції метро Мінська 29-річна жінка спробувала заплатити за проїзд фальшивими купюрами. Пасажирка дала касиру купюру номіналом 100 гривень. Співробітниця метрополітену звернула увагу, що купюра має ознаки підробки, повернула її. Тоді жінка дала ще одну купюру, а й та була фальшивою. Касира це насторожило. Вона покликала співробітників поліції. Жінку затримали і доставили в райвідділ поліції. Затримана пояснила: гроші, якими вона розраховувалася, нібито їй дали в пункті обміну валют. За фактом проводять розслідування”, – розповіли в ГУ НП Києва.

Радник президента асоціації українських банків Олексій Кущ розповів, що фальшивомонетники іноді підробляють гроші так, що відрізнити їх без спецобладнання неможливо.

“Якщо є сумніви, краще перевірити купюри в банку. Найчастіше підробляють купюри номіналом 20 і 50 гривень. Вони найходовіші, люди до них не придивляються. Потрібно звернути увагу на краї купюри: якщо вони обрізані недбало або нерівно, то це може бути підробка. На справжніх грошах чітко видно водяні знаки. Ще один спосіб: скласти справжню купюру вдвічі – вона потім розгинається без яскраво виражених загинів і не рветься. Звертайте увагу на номерні знаки: в підроблених купюрах номери повторюються попарно”, – порадив експерт.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ