Новини фінансового сектору

Mastercard має намір запатентувати рішення з повернення криптовалютних платежів

Платіжний гігант Mastercard подав нову патентну заявку, з якої випливає, що компанія має намір розробити сервіс, що дозволяє здійснювати повернення коштів у криптовалюті.

Заявка під назвою «Інфраструктура інформаційних транзакцій» була подана в кінці січня цього року від імені Mastercard International Inc. і опублікована на сайті Бюро з патентів і товарних знаків США 3 серпня. Винахідником рішення вказаний колишній старший аналітик Mastercard Володимир Голощук. В даний час, як зазначено в його профілі на LinkedIn, він очолює компанію Practice Rocks і Brightest Minds.

В описі заявки йдеться:

«Незважаючи на те, що механізм розподіленого реєстру в криптовалютах можна вважати ефективним з точки зору запобігання подвійним витратам, процес верифікації виявляється доволі ресурсномістким. В результаті кількість транзакцій, які можна здійснити, виявляється меншою, ніж в централізованих системах. Оскільки транзакції є публічними і незворотними, виклик полягає в тому, щоб домогтися всіх властивостей централізованих систем електронних грошей, і особливо це стосується повернення коштів».

Рішення, що описується в заявці, передбачає створення інфраструктури, за допомогою якої користувачі зможуть верифікувати свою особу через прив’язку криптовалютних гаманців.

Передбачається, сервіс буде особливо актуальний в ситуаціях, коли користувачі відправляють мерчантам перекази з рахунків на біржах і аналогічних майданчиках, де кошти можуть зберігатися разом з активами інших осіб.

У разі, якщо мерчанту буде необхідно оформити повернення, він може відправити кошти назад на адресу, прив’язану до акаунту користувача, – тоді власникам біржі буде необхідно дізнатися, звідки ці гроші прийшли і навіщо.

Для вирішення таких питань в Mastercard пропонують систему кількох гаманців:

«Основний принцип полягає в тому, що у користувача є два типи гаманців. Один з них «публічний» для загальнодоступних і підтверджених транзакцій. З його допомогою можна відправляти і отримувати перекази з інших сервісів. Користуючись таким підходом, можна вирішити проблему повернення коштів: платіжний документ, отриманий з публічного гаманця, може бути повернутий у вигляді рівного по сумі переказу назад».

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ