НБУ завершив діагностику операцій з пов'язаними особами банків
Національний банк завершив процедуру діагностичного обстеження банківських операцій з пов’язаними особами.
Про це йдеться в повідомленні прес-служби Нацбанку.
Національний банк завершив у 2016 році процедуру діагностичного обстеження операцій пов’язаних з банками осіб.
За минулий рік було проведено діагностику 81-го банку, ще 18 банків регулятор перевірив в 2015 році.
“Завершення діагностики операцій пов’язаних з банками осіб – важливий етап на шляху відновлення стабільності в банківському секторі. Такі операції були однією з основних проблем українських банків. Збір коштів вкладників тільки для кредитування своїх підприємств в нормальній ситуації не так сильно загрожує банкам. Однак під час кризи власники швидше будуть захищати свій основний бізнес, а не банк, що може навіть призвести до його неплатоспроможності. І подібні приклади ми не раз бачили в попередні роки”, – зазначила заступник глави Національного банку Катерина Рожкова.
За результатами проведеної діагностики було ідентифіковано перевищення нормативу максимального розміру кредитного ризику по заборгованості з пов’язаними особами 44 банках.
На початок 2017 року 4 банки з їх числа були виведені з ринку, ще 4 привели норматив у відповідність із вимогами НБУ.
На кінець 2016 року регулятор погодив трирічні графіки зниження обсягу заборгованості пов’язаних осіб 8 банківських установ.
На розгляді перебувають 15 планів-заходів, які надані банками другої і третьої двадцятки.
Протягом 2017 року можна очікувати отримання останніх 13 графіків приведення нормативу максимального розміру кредитного ризику по заборгованості з пов’язаними з банками особами протягом наступних 3 років.
У 2016 році НБУ прийняв концепцію моніторингу операцій та ідентифікації потенційних ознак зв’язаності.
Пов’язаними з банком особами є: контролери банку; особи, які мають істотну участь у банку; керівники банку; споріднені й афілійовані особи банку.