Новини фінансового сектору

Цифрові валюти не можуть існувати без регулювання - Банк Канади

Цифрові валюти, такі як біткоін, потребують регулювання з боку урядів, оскільки існує велика ймовірність, що їх будуть підробляти. Про це повідомили в Банку Канади за результатами проведеного дослідження, що грунтується на практиці введення в обіг приватних грошових знаків на початку XIX століття.

Так, Банк Канади провів аналіз ситуації на грошовому ринку за часів, коли приватні та загальнодержавні грошові знаки перебували в обігу одночасно. Регулятор стверджує, що ситуація дуже схожа з тією, яка склалася із запуском цифрових валют.

Автори дослідження зробили висновок, що до підписання Банківського Акта 1890 року безпека використання приватних грошових знаків була лише «відносною», а випущені канадським урядом банкноти Домініону не вважалися єдиною валютою до 1882 року.

Виходячи з минулої практики, автори дослідження стверджують, що «надійні цифрові валюти можуть бути введені в масовий обіг за умови належної регуляції з боку урядів, що забезпечить їхню безпеку, стійкість і масовість».

До того ж, аналітики стверджують, що є велика ймовірність підробок цифрових валют. Більш того, вони не є інфляційними. Також, центральні банки завжди можуть запустити власні цифрові валюти, але це не виключає запуску приватних альтернативних криптовалют.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ