Новини фінансового сектору

Які ТОП-банки сформували найменше резервів під кредити

Формування резервів під кредитний портфель – основна причин збитковості українських банків у 2014-2016 рр. Тому часто банки намагалися й намагаються «креативити», щоб приховати реальну якість кредитного портфелю та, відповідно, мінімізувати потребу в докапіталізації.

Здебільшого, чим вищий у банків показник покриття резервами кредитного портфелю, тим гірший їх фінансовий результат. Щоправда, є нюанс. Різні банки з різною швидкістю формували резерви.

Хтось – переважно в 2014-2015 рр., що зрештою дозволило вийти в «плюс» вже в 2016 році (скажімо, Райффайзен Банк Аваль). Хтось активізувався в минулому році (Приватбанк, Укрсоцбанк тощо). А комусь активно резервуватися доводилося і в 2014, і 2015, і 2016 році (Промінвестбанк, ВТБ Банк тощо).

Водночас є група банків, у яких показник резервування кредитного портфелю на 01 січня 2017 року не те, що в рази, а подекуди навіть на порядок нижчий, ніж у середньому по ринку.

І якщо у випадку окремих банків (переважно із західним капіталом) це можна пояснити або специфікою бізнесу (наприклад, роботою на ринку цінних паперів), або в цілому більш консервативною політикою управління ризиками, то у випадку низки інших банків (переважно з приватним українським капіталом) виникають різні питання й припущення (див. нижче таблиці).

Водночас не факт, що абсолютно всі з нижче наведених банків з українським капіталом, які у верхній частині таблиць, «креативлять» з резервами. Принаймні, заступник глави НБУ Дмитро Сологуб заявляв, що за результатами стрес-тесту НБУ був приємно здивований якістю кредитного портфелю окремих фінустанов з вітчизняним капіталом. Уже не кажучи, що окремі банки могли продавати проблемні кредити або ж виводити їх за баланс на пов`язані структури.

07d30671bd52009b15397c55808beea4 Які ТОП-банки сформували найменше резервів під кредити | Асоціація українських банків

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ