Новини фінансового сектору

Голова НБУ розповіла, коли Україна прийде до повної валютної лібералізації

«Дуже часто багато хто плутає лібералізацію валютного ринку зі скасуванням недавніх валютних обмежень. Ми їх поступово знімаємо. Але це не є валютна лібералізація. План валютної лібералізації розроблений. І його виконання передбачає наявність певних макроекономічних умов. Глибока лібералізація пройде в такий спосіб. Спочатку ми будемо намагатися повністю зняти обмеження щодо експортно-імпортних операцій і прямих іноземних інвестицій. Після цього – з потоків довгострокового капіталу і з роботи міжбанківського валютного ринку. Потім вже – для портфельних інвестицій, і нарешті на фінальному етапі будуть скасовані всі перешкоди для будь-яких приватних осіб і компаній щодо інвестування коштів за кордон», – зазначила вона.

При цьому Гонтарева підкреслила, що для того, щоб реалізувати намічений план, потрібно впровадити в Україні 10 з 15 принципів BEPS. «Зараз в Європі починає працювати так звана система BEPS. Простими словами – деофшоризація. У 2010 році в США з’явився акт про боротьбу з офшорами (FATCA), а ЄС вводить в дію свій порядок (BEPS) з початку наступного року. Ми теж вирішили йти цим шляхом і задумали впровадити у нас в країні 10 з 15 принципів BEPS. Йдеться про розкриття офшорної власності, про обмін інформацією між податковими органами різних країн. Я вже говорила з віце-президентом Єврокомісії Валдісом Домбровскісом про технічну допомогу в цьому питанні. Ми вже направили в парламент відповідні законопроекти, але хочемо, щоб їх ще оцінили європейські фахівці. Як тільки ці законопроекти будуть прийняті і реально запрацюють і у нас буде домовленість про обмін податковою інформацією з більшістю країн, ми без проблем дозволимо відкривати рахунки в будь-якій країні світу і купувати будь-які активи», – сказала вона.

За прогнозами Гонтаревої, якщо на найближчій сесії парламенту будуть прийняті зазначені законодавчі акти, то Україна зможе перейти до імплементації BEPS разом з Європою – на початку наступного року. «Щоправда, важливо, щоб і макроекономічні умови дозволяли лібералізувати валютний ринок», – додала вона.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ