Новини фінансового сектору

НБУ повідомив, скільки розраховує отримати від МВФ

Національний банк України (НБУ) розраховує отримати від Міжнародного валютного фонду (МВФ) в поточному році два кредитні транші загальним обсягом $2,3 млрд, повідомив заступник голови центробанку Олег Чурій.

“Очікуємо $1 млрд щодо цього транша (рішення МВФ буде ухвалено 14 вересня – ІФ), а якщо ми продовжимо співпрацю з МВФ, то ще додатково $1,3 млрд, загалом $2,3 млрд до кінця цього року”, – сказав він журналістам після круглого столу в Києві у вівторок.

За словами О. Чурія, у разі позитивного рішення ради директорів МВФ першого транша, кошти повинні надійти в Україну протягом двох-трьох днів. Він зазначив, що НБУ розраховує отримати і цей, і наступний транш.

“Відповідно з цього ми виходимо в прогнозах щодо резервів до кінця року”, – сказав він.

Заступник голови НБУ, крім того, зазначив, що позитивне рішення ради директорів Фонду за першим траншем відкриває можливості для України залучити найближчим часом додатково $1 млрд через випуск єврооблігацій під держгарантії США і EUR600 млн від Єврокомісії.

Як повідомлялося,відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,25 млрд) з першим траншем в $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів по SDR1,18 млрд (близько $1,65 млрд) і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,61 млрд).

Водночас Україна, як і в двох попередніх програмах з МВФ, змогла отримати лише перші два транші, після чого виникла пауза в зв’язку з політичною кризою та зміною уряду. Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні переговори про відновлення фінансування були відновлені. Спочатку передбачалося, що третій транш становитиме близько $1,7 млрд, і рішення щодо нього рада директорів МВФ зможе прийняти в червні, проте через невиконання Україною низки умов терміни постійно відкладалися, а розмір транша, як очікується, буде знижено до $1 млрд.

У підсумку питання України було внесено до порядку денного ради директорів 14 вересня після питання щорічних консультацій з владою Філіппін в рамках IV статті статуту Фонду (збір та обговорення економічної і фінансової інформації країни). За даними МВФ, крім другого перегляду програми розширеного фінансування EFF, рада директорів розгляне запити української влади про недотримання критеріїв ефективності та перегляд графіка виділення коштів, а також додатково оцінить ефективність програми stand by, відкритої для України в 2014 році.

Попередню кредитну програму stand-by для України МВФ схвалив 30 квітня 2014 року в обсязі $16,67 млрд. Вона була розрахована на два роки, проте за нею було отримано лише два транші: перший в травні близько $3,2 млрд і другий у вересні близько $1,4 млрд. Потім фінансування було припинено, зокрема, через тривале формування уряду України у зв’язку з достроковими парламентськими виборами.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ