Новини фінансового сектору

НБУ не бачить загрози для національної безпеки від роботи дочірніх російських банків

Національний банк вважає, що банки з російським капіталом не несуть загрози національній безпеці України.

Про це повідомила . т.в о. заступника голови НБУ Катерина Рожкова.

“Ми бачимо, що поступово активи цих (дочірніх російських) банків скорочуються. Тому що люди ображені, якщо можна так сказати, на Росію. Загрози для національної безпеки ці банки не несуть”, – сказала вона.

Рожкова зазначила, що акціонери дочірніх російських банків останнім часом активніше заявляють про бажання продати бізнес в Україні.

“Питань немає: знайдеться хороший покупець – нехай купує. Ми вважаємо, з точки зору української економіки було б краще, якби у банків змінився власник, і вони продовжували свою роботу”, – зазначила Рожкова.

Вона повідомила, що на 5 банків з російським капіталом (Сбербанк, Промінвестбанк, ВТБ Банк, БМ Банк (Банк Москви) і VS Bank) припадає менше 9% активів банківської системи, при цьому обсяги їх операцій скорочуються.

Заступник голови НБУ вважає, що від заборони їх діяльності українське населення лише постраждає.

“Що таке заборонити працювати? Це закрити, відправити до Фонду гарантування. Хто від цього виграє? Знову-таки – населення отримає повернення в рамках 200 тис., підприємства нічого не отримають, всі активи підуть до фонду, і почнеться тривалий процес їх реалізації. Так, акціонер цих банків – країна-агресор, але банки-то працюють тут! Більш того, це може викликати нову хвилю відтоку вкладів “, – прокоментувала вона.

Рожкова також нагадала що, незважаючи на введені Україною проти Росії санкції, ці банки повністю докапіталізовані і їх капітал сьогодні становить істотну частку зобов’язань.

Як повідомлялося раніше, у вересні 2015 року Рада національної безпеки і оборони оприлюднила перелік російських фізичних і юридичних осіб, що підпадають під розширені санкції.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ