Новини фінансового сектору

Заступник голови НБУ пояснив, як саме Нацбанк буде пом'якшувати обмеження на валютному ринку

Національний банк України буде пом’якшувати обмеження на валютному ринку покроково, аналізуючи наслідки кожного кроку до підприємства нового, і не виключає введення нових обмежень в подальшому в разі необхідності попередження системних криз.

Про це повідомив заступник глави НБУ Олег Чурій, виступаючи на Першій щорічній дослідницькій конференції “Трансформація діяльності центральних банків”, організованій Національним банком України спільно з Національним банком Польщі за сприяння уряду Канади та Київської школи економіки.

“Наш підхід обережний, покроковий. І це процес мінливий – кожна нова стадія грунтується на попередній. Ми аналізуємо вплив своїх дій і їх наслідки до того, як зробити наступний крок”, – сказав Чурій, роз’яснюючи політику центробанку України щодо лібералізації валютного ринку.

Він підкреслив, що досвід України по введенню обмежень застосуємо для держав тільки в екстремальних ситуаціях, за прикладом ситуації дворічної давності в нашій країні, – колапс зовнішньої торгівлі, стрімке падіння ВВП, військові дії, дефіцитний платіжний баланс і інші показники.

“Процес введення обмежень і їх лібералізації був адекватним для тих умов”, – додав Чурій.

Також заступник голови НБУ зазначив, що управління потоками капіталу не можна використовувати замість реформ, а може бути застосовано тільки, щоб заощадити час для проведення цих реформ, що і зробила Україна, використавши адміністративні обмеження як перепочинок в процесі руху від політики фіксованого курсу до політики гнучкого, коли курс був використаний як буфер для вирівнювання платіжного балансу. У цей період, як нагадав Чурій, проведена очистка банківського сектора, вдосконалений банківський нагляд, припинилася політика фіскального домінування і було врегульовано квазіфіскальний дефіцит стратегічних енергетичних підприємств.

У той же час, заступник голови НБУ підкреслив, що вже на етапі введення обмежень регулятор з самого початку розумів, що це тимчасовий захід, і тепер має намір їх пом’якшувати в рамках плану, який не прив’язаний до часу, а до певного результату або до певних умов на ринку, щоб уникнути його дестабілізації.

“Якщо ми будемо рухатися до більш ліберальної моделі, це не означає, що ми не зможемо в подальшому ввести обмежувальні заходи. Але ці обмеження можуть бути введені тільки в рамках макропруденційної політики (превентивні заходи для мінімізації ризику системної фінансової кризи). Проблема України з введенням тих чи інших обмежень в тому, що це може бути поганим сигналом для ринку “, – резюмував Чурій.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ