Новини фінансового сектору

Віддача від екстрених стимулів світових ЦБ з часом ослабне - представник ЄЦБ

Віддача від екстрених заходів підтримки економічного зростання, що реалізуються світовими центробанками, може з часом знизитися, вважає член ради керуючих Європейського центрального банку (ЄЦБ) Ів Мерш.

“При зважуванні переваг цих заходів можна буде зрозуміти, що їх використання в таких великих масштабах в якийсь момент приведе до скорочення віддачі”, – заявив І.Мерш, виступаючи на семінарі в італійському Черноббио.

Він зазначив, що програма викупу держоблігацій, що реалізується європейським ЦБ, викликає найактивніші дебати.

Ця програма, на думку І.Мерш, несе в собі “певні ризики” для кредитно-грошової системи єврозони.

“Ці ризики обмежені, оскільки бонди, придбані в рамках цієї програми, повинні задовольняти вимоги до кредитної якості”, – заявив він.

“Пом’якшуючи фінансові умови в приватному секторі і розширюючи грошову базу, програма полегшує запозичення для домовласників і компаній. Це повинно підштовхувати їх до запозичень, підтримуючи споживчі витрати і інвестиції”, – цитує І.Мерш агентство Bloomberg.

За його словами, керівництву ЄЦБ довелося протистояти “безпрецедентним викликам” за допомогою політики переходу до негативної ставки за депозитами, а також масштабного викупу облігацій.

Вживання заходів у відповідь на ці виклики схоже на водіння автомобіля, зазначив І.Мерш. “Залежно від дороги і погодних умов ми використовуємо різні шини, ми натискаємо на педаль гальма або відпускаємо її, намагаючись завжди рухатися з оптимальною швидкістю”, – сказав він.

Як повідомлялося, на засіданні 10 березня ЄЦБ несподівано знизив всі три відсоткові ставки, збільшив обсяг щомісячного викупу активів в рамках програми кількісного пом’якшення (QE) з 60 млрд євро до 80 млрд євро, а також оголосив про низку додаткових стимулюючих заходів.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ