Звітність НБУ за 2015 р підтверджена аудиторською перевіркою
Консолідована фінансова звітність Національного банку України (НБУ) за 2015 рік отримала безумовно позитивний висновок (без застережень) від міжнародної компанії “Делойт”, яка здійснювала його перевірку, повідомляється на веб-сайті центробанку.
Як наголошується в повідомленні, компанія “Делойт” підтверджує звітність більше 20 центробанків в світі.
На підставі тендерного відбору “Делойт” перевіряє звітність НБУ другий рік поспіль.
Як повідомлялося, активи Національного банку України по залишках окремих статей балансу за попередніми даними зросли на 62% в порівнянні з 2014 роком – до 1009 трлн грн.
Разом з тим, за оцінкою НБУ, його активи в фінальному річному балансовому звіті будуть менше в порівнянні з попередніми даними завдяки врахуванню згортання дзеркальних невикористаних залишків за фінансовими інструментами, таких як свопи з іноземними центральними банками. Сума зростання активів НБУ з урахуванням цих коригувань складе близько 272 млрд грн, або 47%.
Згідно з попередніми даними, в першу чергу, збільшення активів Нацбанку за 2015 рік пояснюється зростанням обсягу міжнародних резервів України з $5,77 млрд до $13,3 млрд. Їх гривневий еквівалент в балансі НБУ за рік збільшився на 200,4 млрд грн.
Другим за величиною чинником зростання активів Нацбанк називає зростання портфеля гривневих цінних паперів – на 73,3 млрд грн.
Крім того, в 2015 році банки повернули НБУ 8,2 млрд грн по кредитах рефінансування, що відображено в тенденції зменшення кредитів в активах Національного банку з 126,1 млрд грн до 117,9 млрд грн.
У структурі пасивів Нацбанку найбільше зростання відбулося в портфелі спеціальних прав запозичення за рахунок залучення траншів Міжнародного валютного фонду (МВФ) на суму 110,5 млрд грн в еквіваленті (з 65,6 млрд грн до 176,1 млрд грн).
Крім того, портфель депозитних сертифікатів Нацбанку зріс за 2015 рік на 70,3 млрд грн – до 89,9 млрд грн.
При цьому капітал центробанку збільшився на 100% або 80,3 млрд грн – до 161 млрд грн.
НБУ уточнив, що після аудиторської перевірки і затвердження правлінням і радою Національного банку звітності, до 30 квітня поточного року буде здійснено розподіл прибутку в резерви центробанку і державний бюджет України.
Фінансова звітність НБУ складається відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності.