Новини фінансового сектору

МВФ попереджає про зростаючі ризики економічного краху в світі, закликає до дій

Міжнародний валютний фонд (МВФ) попереджає про зростаючі “ризики економічного краху” в світі, вважаючи за необхідне прийняття негайних заходів для стимулювання попиту.

Перший заступник директора-розпорядника МВФ Девід Ліптон, виступаючи на сесії Національної асоціації економіки бізнесу (National Association for Business Economics, NABE), заявив, що глобальна економіка знаходиться в “дійсно скрутному становищі”.

Світовим політикам необхідно вжити термінових заходів у відповідь на уповільнення економічного зростання і нові загрози, що створюються коливаннями сировинних і фінансових ринків, зазначив він.

“Зараз час рішуче підтримати економічну активність і забезпечити більш стійке положення світової економіки”, – заявив Д.Ліптон.

Серед чинників, що призводять в замішання, “різке скорочення глобальних потоків капіталу і торгівлі” за останній рік, зазначив він.

Ці побоювання знайшли підтвердження в статданих з КНР, опублікованих у вівторок. Згідно з даними Головного митного управління країни, обсяг китайського експорту в доларовому вираженні в лютому 2016 року впав на 25,4% після січневого зниження на 11,2%, продемонструвавши найзначніше падіння з початку 2009 року.

Скорочення імпорту продовжилося 16-й місяць поспіль, сповільнившись у лютому до 13,8% з 18,8% в січні.

За словами Д.Ліптона, світова економіка підійшла до тієї точки, коли новий спад може стати реальністю, якщо держави не вживуть заходів для стимулювання попиту.

Особливі побоювання викликає відчуття, що виникло на фінансових ринках, що “влада багатьох країн майже вичерпала можливості для прийняття необхідних заходів або втратила рішучість, необхідну для їх впровадження”, зазначив він.

МВФ раніше заявляв про те, що бачить сигнали подальшого ослаблення глобального економічного підйому і в квітні може знизити прогноз зростання світового ВВП на 2016 рік, що становить в даний час 3,4%.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ