Новини фінансового сектору

MasterCard боротиметься проти помилково відхилених транзакцій

MasterCard має намір допомогти банкам скоротити кількість помилково відхилених транзакцій по банківських картах шляхом впровадження більш точних інструментів аналітики поведінки споживачів.

Один з шести власників карток торік зіткнувся принаймні з однією відмовою у проведенні транзакції через підозри в шахрайстві. MasterCard повідомляє, що його нова технологія забезпечить глибше розуміння купівельних звичок власника картки всього за частки секунди.

Новий сервіс отримав назву MasterCard IQ і складається з двох інструментів — авторизації та забезпечення гарантії. Перший, Authorization IQ, використовує інформацію про всі раніше здійснені операції по конкретній картці для прогнозування і оцінки ризику щодо поточної операції. Другий інструмент, Assurance IQ, дозволяє обмінюватися інформацією з торговцем про конкретні обставини угоди, щоб забезпечити нюанси оцінки ризику.

За даними компанії Javelin, обсяг помилково відхилених транзакцій вже досягає $118 млрд за рік, що в 13 разів перевищує загальну суму щорічних втрат від карткового шахрайства ($9 млрд). Помилково відхилені транзакції негативно впливають на ставлення клієнта до банку і торговця, а також можуть призвести до втрати інтернет-магазином особливо заможних клієнтів, які купують більше і здебільшого дорогі товари.

“Поки ціла галузь невпинно працювала над тим, щоб зменшити рівень шахрайства, деякі з цих зусиль призвели до збільшення кількості операцій, які були помилково відхилені”, — зазначив Аджай Бхалла, президент з корпоративних рішень безпеки в MasterCard. — “Ніхто не любить бути хибно звинуваченим у чомусь. Наші продукти IQ використовують унікальні технології, щоб надати як торговцям, так і споживачам зручний і безперебійний процес здійснення операцій”.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ