Новини фінансового сектору

Американські фонди роблять ставки на падіння юаня

Як повідомляє The Wall Street Journal, засновник і президент фонду Hayman Capital Кайл Басс продав основну частину своїх інвестицій в акції, біржові товари та облігації, щоб зайняти короткі позиції в китайському юані і гонконгському доларі. Масштабна ставка проти азіатських валют майже в 85% від загального портфеля хедж-фонду зіграє, якщо юань і гонконгський долар будуть знецінюватися протягом наступних трьох років, на кону мільярди доларів, включаючи позикові кошти. Інвестор вважає, що за цей період валюта КНР впаде приблизно на 40%.

Крім пана Басса, в гру проти юаня вступили соратник Джорджа Сороса Стенлі Дракенміллер, що успішно керував його хедж-фондом Quantum, засновник Appaloosa Management Девід Теппер і власник Greenlight Capital Девід Ейнхорн, додає WSJ. Сам Сорос, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, заявив, що економіці Китаю навряд чи вдасться уникнути “важкої посадки”, ніж підігрів ажіотаж інвесторів навколо очікувань падіння китайської валюти.

Очікування ослаблення юаня спровокували відтік капіталу резидентів КНР і закордонних інвесторів з китайської економіки. Хедж-фонди ставлять на те, що керівництво Китаю допустить ослаблення національної валюти, щоб зупинити витік інвестицій і дати поштовх економічному зростанню.

Гра проти юаня, на відміну від ставок проти валюти, регульована тільки ринком, – затія вельми ризикована, оскільки Пекін володіє великими ресурсами для протидії спекуляціям. Раніше цього року урядові гравці викупили на гонконзькій біржі стільки юанів, що вартість кредитів овернайт підскочила на 66%, майже відрізавши джерела фінансування для сидячих в коротких позиціях інвесторів.

Досліджуючи банківську систему Китаю, аналітики Hayman Capital прийшли до висновку, що обсяг прострочених позик, складових зараз близько 2% від загальної кількості, почне стрімко зростати, тому уряду КНР потрібно витратити трильйони доларів на рекапіталізацію банків, що і призведе до ослаблення валюти.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ