Світовий банк оголосив країни-лідери з грошових переказів мігрантів
Кількість мігрантів за підсумками 2015 року може перевищити рекордні 250 млн осіб, йдеться в Статистичному довіднику Світового банку (СБ) “Міграція і грошові перекази 2016 р.”.
За даними організації, трудові мігранти в 2015 році відправили своїм близьким на батьківщину близько $601 млрд, у тому числі країнам, що розвиваються, отримали $ 441 млрд – втричі більше обсягів міжнародної фінансової допомоги.
Головним джерелом грошових переказів мігрантів в 2014 році були США ($56 млрд), зазначає СБ. Саудівська Аравія ($37 млрд) і Росія ($33 млрд) – на другому і третьому місці відповідно. До десятки найпопулярніших країн для міграції входять також Німеччина, ОАЕ, Великобританія, Франція, Канада, Іспанія та Австралія.
Основна держава-одержувач коштів – Індія ($72 млрд), на другому місці – Китай ($64 млрд).
За даними за 2013 рік, найбільше мігрантів – близько 13 млн осіб – перебралися з Мексики в США. На другому місці був напрямок з Росії в Україну (зворотний потік – на 4-му), на третьому – Бангладеш-Індія. У число основних постачальників мігрантів у світі входять Мексика, Індія, КНР, Росія, Бангладеш, Пакистан, Філіппіни, Афганістан, Україна та Великобританія.
Кількість біженців у 2014 році, за оцінками СБ, становило 14,4 млн чоловік, близько 86% були прийняті в країнах, що розвиваються, включаючи Туреччину, Пакистан, Ліван, Іран, Ефіопію.