Нацбанк має намір посилити вимоги до роботи небанківських "обмінок"
Національний банк України намагається підвищити прозорість роботи обмінників та посилити контроль за їх діяльністю, заявив перший заступник глави НБУ Олександр Писарук на зустрічі з представниками небанківських валютообмінних установ, що пройшла в центробанку.
“Ми встановимо нові вимоги і визначимо перехідний період для усунення невідповідностей. Головна мета цього процесу – отримати прозорий і зрозумілий ринок”, – цитує його слова прес-служба Нацбанку.
А.Писарук зазначив, що НБУ в даний час може контролювати тільки ліцензовані обмінні пункти і у нього відсутні важелі впливу на нелегальний бізнес на цьому ринку.
“Ми направили безліч листів до Міністерства внутрішніх справ з інформацією про нелегальних обмінниках та їх адресами, тому сподіваємося на адекватну реакцію з боку силового відомства”, – сказав він.
У ході зустрічі обговорювалася тема підвищення вимог НБУ до прозорості структури власності учасників ринку, їх капіталу та звітності, безпеки приміщень, а також необхідність використання касових апаратів.
“Планується висунути умову про розмір авансу в готівковій іноземній валюті і готівковій гривні, максимальній сумі залишків готівкової іноземної валюти, а також зобов’язати розміщувати інформацію про встановлені курси купівлі та продажу іноземних валют на своїх веб-сайтах в інтернеті”, – зазначено в повідомленні регулятора.
Згідно з ним, Нацбанк також вводить звітну довідку про касові обороти за день і залишки цінностей, завдяки чому перевіряючі будуть знати, скільки і яких коштів має бути на момент перевірки в касі обмінника.
Крім того, на зустрічі обговорювалася ідея створення реєстру легальних пунктів обміну валют, а її учасники вирішили створити робочі групи для обговорення деяких спірних моментів.
НБУ уточнює, що на зустріч були запрошені всі чотири компанії, що мають ліцензії на проведення валютообмінних операцій, а також 11 компаній, які тільки подали документи на отримання такої ліцензії.
Як повідомлялося, за останній тиждень гривня девальвувала по відношенню до долара більш ніж на 5%, опустившись до рівня, на який вона останній раз була на початку березня цього року.