Новини фінансового сектору

У Нацбанку повідомили, що може покрити дефіцит бюджету

Якщо державні фінанси незбалансовані, це прямо або побічно відбивається на ефективності монетарної політики центробанку. Найгірша форма такого домінування фіскальної політики на монетарній – це ситуація, коли уряд може покрити свій дефіцит тільки за рахунок запуску друкарського верстата.

Про це написав заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.
“Національний банк неодноразово декларував свої цілі щодо зниження інфляції на кінець наступного року до 12%, до 2019 року – до 5% і надалі утримувати її на такому рівні”, – нагадав чиновник.

Він підкреслив, що для цього центробанк налаштований на серйозні зміни у своїх підходах до проведення монетарної політики, пов’язані з переходом до режиму інфляційного таргетування до кінця 2016 року.

Сологуб зазначає, що можливість НБУ забезпечити цінову стабільність нерозривно пов’язана із стійкою фіскальною позицією держави, на яку повинна бути спрямована і податкова реформа.

“Зв’язок тут досить простий. Якщо державні фінанси незбалансовані, це прямо або побічно відбивається на ефективності монетарної політики центробанку. Гірша форма такого домінування фіскальної політики на монетарній – це ситуація, коли уряд може покрити свій дефіцит тільки за рахунок емісії. Зазвичай це загрожує різким прискоренням інфляції.
За його словами, введення інфляційного таргетування зазвичай призводить до посилення фіскальної стабільності, бо дисциплінує уряд. “Після переходу до режиму інфляційного таргетування уряду вже не можуть покладатися на фінансування з боку центральних банків. Але реформи в монетарної та фіскальної сферах повинні йти паралельно”, – зазначив чиновник.
Нагадаємо, про перехід до інфляційного таргетування глава НБУ Вадер Гонтарєва заявила наприкінці вересня.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ