Новини фінансового сектору

МВФ допускає перегляд політики кредитування, який дозволяє співпрацю з Україною, - представник Фонду


Міжнародний валютний фонд (МВФ) допускає перегляд політики кредитування (Lending-into-Arrears Policy), яка в даний час виключає можливість надавати фінансування країні-члену Фонду, що має заборгованість перед офіційним кредитором, повідомив офіційний представник МВФ Джеррі Райс.

“Це (перегляд політики – ред.) є частиною більш широкої програми, що включає реформування механізмів кредитування, управління держборгом, реструктуризації боргу. Ця програма робіт опрацьовувалася протягом останніх кількох років. Одним з її елементів є вивчення пропозицій, які дозволили б Фонду за певних умовах кредитувати країни, що мають офіційний борг. Це питання насправді вже піднімалося, приміром, в рекомендаціях ради директорів від 2013 вказується: “Розглянути розширення політики кредитування, що відкриває можливість надавати фінансування при наявності офіційного боргу, і у зв’язку з цим визначити механізм, гарантує зниження тягаря офіційної заборгованості”, – сказав він в ході традиційного прес-брифінгу у Вашингтоні в четвер.

Представник МВФ не уточнив, коли саме рада директорів Фонду може розглянути дане питання, зазначивши, що це, швидше за все, відбудеться в найближчому майбутньому.

Як повідомлялося, визначення МВФ статусу боргу України перед Росією на $3 млрд – комерційний або офіційний – може вплинути на майбутні виплати за програмою розширеного фінансування (Extended Fund Facility Arrangement, EFF) для України. Зокрема, нинішня політика МВФ виключає можливість надавати фінансування країні-члену Фонду, яка має заборгованість перед офіційним кредитором. Таким чином, якщо “російські” єврооблігації будуть визначені як офіційний борг, і Україна матиме по ньому заборгованість, то у відсутності змін в політику МВФ, він може виявитися не в змозі продовжувати кредитувати Україну в рамках програми EFF.

МВФ до теперішнього часу ще не визначився зі статусом єврооблігаційної позики на $3 млрд у відповідності зі своєю методологією, незважаючи на те, що Україна розглядає його такими ж, як і будь-який інший борг по єврооблігаціях.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ