Новини фінансового сектору

Грецькі банки залучають капітал, прагнучи поліпшити результати стрес-тестів


Грецькі банки прагнуть залучити додатковий капітал, розраховуючи, що це допомагає їм краще пройти стрес-тести, проведені Європейським центральним банком (ЄЦБ), і позбавити своїх акціонерів від великих втрат, пише газета The Wall Street Journal.
Так, Piraeus Bank, другий у країні банк за обсягом активів, минулого тижня запропонував власникам субординованих облігацій обміняти свої папери на звичайні акції банку. Цей крок збільшить показник достатності капіталу першого рівня (Tier 1), що є ключовим індикатором фінансової стійкості банку.

Ще три великих грецьких банки – National Bank of Greece, Alpha Bank і Eurobank – готують аналогічні кроки, повідомили газеті джерела в банківському секторі.
Залучаючи капітал, банки розраховують, що стрес-тести, результати яких будуть опубліковані 31 жовтня, виявлять менш істотні дефіцити капіталу у банків, ніж очікувалося.
Проведені стрес-тести є ключовим показником, який визначить потреби банків у рекапіталізації в рамках третьої програми допомоги обсягом 86 млрд євро, узгодженої Грецією з кредиторами в липні цього року.

Банківський сектор країни лихоманило влітку цього року, коли Греція була близька до виходу з єврозони в зв’язку з протистоянням між урядом прем’єр-міністра Алексіса Ціпраса з європейськими кредиторами. Наприкінці червня в країні було введено контроль за рухом капіталу.

Після укладення угоди з кредиторами атмосфера в секторі дещо покращилася, і грецькі банки почали обговорювати можливість залучення капіталу з інституційними інвесторами із США і Європи, переважно з хедж-фондами.
Передбачається, що грецькі банки зможуть залучити самостійно в цілому близько 5 млрд євро.

Згідно з оцінками уряду Греції, потреби банків країни в рекапіталізації будуть нижчими первісного прогнозу в 25 млрд євро.

За словами експертів, залучених до процесу рекапіталізації грецьких банків, побоювання відносно масштабної програми порятунку банківського сектора, в результаті якої існуючі акціонери фінкомпаній і їх кредитори понесуть великі втрати, слабшають.
Експерти відзначають, що приватні інвестори, ймовірно, покриють брак капіталу банків при розвитку ситуації за сценарієм, що є базовим у проведених ЄЦБ стрес-тестах.

При розвитку ситуації по найбільш негативним сценарієм, передбаченим стрес-тестами, коли дефіцит коштів у банківському секторі не може бути покритий приватними інвесторами, ці потреби в капіталі будуть фінансуватися за рахунок ресурсів грецького фонду допомоги банкам (HFSF), який придбає нові акції грецьких банків і облігації CoCos, автоматично конвертовані у звичайні акції, кажуть експерти.
Європейські регулятори розраховують, що рекапіталізація банків Греції завершиться до 1 січня 2016 року.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ