У Міненерго розповіли, скільки закуповують вугілля з окупованих територій Донбасу
Україна щодня закуповує близько 40 тис. тонн вугілля з окупованих територій Донбасу на суму понад 40 млн грн
У рамках підготовки до опалювального сезону, уряд України щодня закуповує близько 40 тис. тонн антрацитового вугілля з непідконтрольних українській стороні територій Донбасу на суму понад 40 млн грн, повідомив заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Олександр Светелік.
«Поки що працює логістика з неконтрольованої зони. Усе антрацитове вугілля йде з неконтрольованої території. Всі шахти там, там є вугілля і поки що його можна постачати», - зазначив він, додавши, що приблизно таку ж кількість вугілля Україна поставляє з контрольованої території Донбасу.
Заступник міністра повідомив, що середня ціна постачання вугілля з Донбасу становить близько 1,1 тис. грн за тонну, при цьому закуповувати вугілля на зовнішніх ринках для України зараз недоцільно, оскільки ціна на імпортне вугілля майже удвічі вища і становить від 1,8 до 2 тис. грн за тонну.
Светелік також нагадав, що до 1 листопада Україна планує запасти на своїх складах 3,2 млн тонн вугілля, які необхідні для успішного проходження опалювального сезону, а станом на 16 жовтня запаси вугілля на складах становлять 2,5 млн тонн вугілля.
Як повідомляв УНІАН, станом на кінець вересня запаси вугілля на складах українських теплоелектростанцій становили 1,8 млн тонн, тоді як для успішного проходження опалювального сезону потрібно 3,2 млн тонн, а газу – 15,517 млрд кубометрів з необхідних 19 млрд кубометрів.
За словами міністра енергетики Володимира Демчишина, Україна у вересні-жовтні планує прискорити нагромадження запасів вугілля на складах теплових електростанцій за рахунок збільшення його постачання з Росії, далекого зарубіжжя, а також зони АТО.
14 вересня очільник уряду Арсеній Яценюк звинуватив керівництво Міненерговугілля у зриві виконання плану заходів з підготовки до опалювального сезону, в тому числі в частині організації поставок вугілля на теплоелектростанції. При цьому прем'єр-міністр зажадав від Міненерговугілля виконати всі озвучені раніше урядом вимоги щодо закупівлі вугілля і завантаження паливом українських теплоелектростанцій.
Він також нагадав, що уряд виділив необхідні кошти на закупівлю палива, але вони так і не були використані за призначенням.
У зв'язку з цим ряд експертів висловлюють думку, що успішне проходження майбутнього опалювального сезону повністю залежатиме від погодних умов, оскільки вразі холодної зими Україні просто може не вистачити необхідної кількості ресурсів.
Джерело: УНІАН