Новини фінансового сектору

Відтік капіталу з Китаю в серпні став максимальним в історії

Відтік капіталу з Китаю в серпні став максимальним за всю історію спостережень.

Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на власні дані.

Минулого місяця інвестори вивели з країни 141,66 млрд доларів проти 124, 62 млрд доларів у липні.

Настільки активний відтік капіталу аналітики пов’язують з рішенням про девальвацію юаня, прийнятому 11 серпня Народним банком Китаю, а також слабкими статданими, що вказують на уповільнення темпів зростання економіки країни.

“Спостережуваний відтік капіталу є тимчасовою реакцією ринку”, – заявив глава відділу аналітики та статистики НБК Шен Сунчжен. Він додав, що вважає слабкість юаня короткостроковим явищем, і курс національної валюти не буде знижуватися на постійній основі.

Раніше прем’єр Держради КНР Лі Кецян заявив, що уряд країни буде зберігати курс своєї національної валюти на стабільному, раціональному і збалансованому рівні, і додав, що Китай є локомотивом зростання світової економіки, а не джерелом ризиків для неї.

На початку вересня Пекін зробив ряд заходів, щоб стримати втечу капіталу за кордон на тлі нестабільності фінансових ринків, для чого задіяв можливості центрального банку, найбільших банків і правоохоронних органів.

Зокрема, стало відомо, що НБК з 15 жовтня підвищить резервні вимоги за форвардними контрактами на юань – цей крок зробить ставки на ослаблення китайської нацвалюти менш вигідними для трейдерів.

Такі великі фінансові установи, як Bank of China і China Citic Bank, посилили внутрішній контроль за великими валютними операціями корпоративних клієнтів, писала газета The Wall Street Journal з посиланням на джерела в галузі.

Компанії Китаю можуть обмінювати юані на валюту тільки в разі обгрунтованості операцій потребами господарської діяльності: оплата імпорту, схвалені інвестиції за межами країни.

При цьому фінансові регулятори спільно з правоохоронними органами посилили боротьбу з підпільними трансферними агентами, які заробляють тим, що допомагають китайцям переправляти гроші за кордон.

Всі ці заходи покликані стримати падіння юаня після девальвації.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ