У НБУ розповіли, що буде з інфляцією
Національний банк України налаштований досягти показника інфляції на рівні 12% і не друкувати бездумно гроші.
Про це розповів заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб.
“Ми будемо пов’язувати грошову масу в тих обсягах, які відповідають розвитку економіки. Тобто НБУ не буде бездумно друкувати гроші. Ми дійсно налаштовані досягти показника інфляції в 12%. І всі інші параметри грошової пропозиції, а також валютного регулювання, щоб досягти цієї мети “, – сказав він.
Якщо ще два місяці тому аналітики очікували інфляцію не менше 50% за підсумками року, то тепер в НБУ очікують зростання споживчих цін на рівні всього в 44-45%.
“Інфляція загальмувалася. Статистичний ефект поступово скорочує негативні цифри”, – зазначив Сологуб.
Додаткову стабільність економіці та курсом гривні чинитиме отримання третього траншу програми розширеного фінансування EFF у розмірі $ 1,7 млрд.
У той же час, гальмувати розвиток економіки в першій половині наступного року, на думку представників НБУ, будуть низькі ціни на світових сировинних ринках, а також слабкий споживчий попит в Україні. Розгону інфляції за рахунок зниження облікової ставки в НБУ не побоюються.
За словами заступника голови НБУ зниження процентних ставок не буде створювати інфляційного тиску, у зв’язку з тим, що банки слабо капіталізовані, а великої кількості платоспроможних клієнтів теж немає.
“Завжди монетарна політика НБУ – це компроміс між інфляцією та безробіттям. Ми бачимо значний потенціал в зниженні процентних ставок для розвитку економіки”, – сказав Сологуб.
Також подальша ліквідація банків і необхідність збільшувати грошову масу для видачі грошей постраждалим вкладникам, на думку голови НБУ Валерія Гонтарєва, не є серйозною проблемою для девальвації гривні.