НБУ оголосив свій вердикт банку "Фінанси та Кредит"
Національний банк України визнав неплатоспроможним банк «Фінанси та Кредит», що входить до групи найбільших за активами, після тривалої роботи по його фінансовому оздоровленню, в результаті якої акціонер не виконав своїх зобов’язань.
Як повідомляється на сайті НБУ, з 17 серпня банк після 7 місяців у стадії проблемного перейшов на звичайний режим роботи. «Національний банк продовжував в щоденному режимі здійснювати моніторинг ситуації в банку. Коли акціонер не виконав свої зобов’язання – ми швидко відреагували. Сьогодні банк був визнаний неплатоспроможним і переданий до Фонду гарантування», – наводяться в повідомленні слова голови НБУ Валерій Гонтаревої.
За її словами, левова частка активів банку була пов’язана з кредитуванням бізнесу самого акціонера, і коли довелося розраховуватися з боргами і продавати активи – акціонер у встановлений термін цього не зробив. «Хочу вас запевнити, що цей банк не є системним, а його віднесення до категорії неплатоспроможних не представляє загрози стабільності банківського сектору країни», – запевнила Гонтарєва.
За оцінками НБУ, 93,2% або 234 000 вкладників банку отримають свої вклади в повному обсязі, оскільки їх розмір не перевищує гарантовану суму в 200 тис. грн, а клієнти з великими обсягами вкладів отримають їх в межах гарантованої суми.
Також повідомляється, що НБУ намагався допомогти банку, представивши йому два стабілізаційних кредити – на 700 млн грн в лютому і на 750 млн грн у червні цього року. При цьому регулятор зазначає, що кредити були використані виключно для виплат за вкладами фізосіб в обсязі до 200 тис. грн.
НБУ нагадує, що 2 березня цього року прийнято закон про посилення відповідальності акціонерів і менеджменту банків за доведення фінустанови до неплатоспроможності, що передбачає майнову відповідальність, а також покарання у вигляді штрафу або позбавлення (обмеження) волі на строк від одного до п’яти років, а також позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Раніше директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Костянтин Ворушилін заявляв, що банк «Фінанси і кредит» більше не є проблемним, але куратор Національного банку України продовжує працювати в банку.
Нагадаємо, Національний банк 19 серпня підтвердив виконання банком «Фінанси і кредит» плану капіталізації в рамках узгодженої з регулятором програми фінансового оздоровлення банку від 25 травня.
Раніше глава НБУ Валерія Гонтарєва заявляла, що регулятор визнає банк «Фінанси і кредит» неплатоспроможним у разі невиконання затвердженого плану докапіталізації до кінця літа.
Банк «Фінанси та кредит» (м.Київ) працює на ринку України з 1990 року і входить до групи найбільших банків України. Основними акціонерами банку є компанії «Асканія» (46,50%) і F&C Realty (49,97%), підконтрольні бізнесменові Костянтину Жеваго.
17 серпня акціонери банку «Фінанси і кредит» прийняли рішення збільшити статутний капітал банку на 2,5 млрд грн, або на 46,4%, – до 7,888 млрд грн. У першому півріччі банк уже збільшив статутний капітал у два рази – на 616, 4 млн грн в березні і на 1,972 млрд грн у червні.