Новини фінансового сектору

Закон про валютні кредити може завдати важкого удару по банках і їх клієнтам - МВФ

Закон про реструктуризацію валютних кредитів, прийнятий парламентом 2 липня і передбачає перерахунок залишку кредиту за курсом на день укладення кредитної угоди, завдасть важкого удару по банківській системі, від якого виграють лише окремі особи.

Відповідну заяву директора європейського департаменту Міжнародного валютного фонду Пола Томсена опубліковано на сайті Фонду.

«Законодавчі ініціативи на кшталт законопроекту 1558-1 про конвертацію валютних кредитів у гривню ляжуть важким тягарем на банки, а через них – на вкладників і позичальників більшості банків, хоча виграють від цього лише окремі особи», – йдеться в заяві.

За словами Томсена, розгортання економічних реформ у зворотному напрямку для точкового популістського виграшу вже завдавало шкоди Україні, а повторення аналогічних помилок у поточному економічному становищі країни може стати критичним.

Як повідомлялося, президент України Петро Порошенко заявив, що захистить Україну від закону про реструктуризацію валютних кредитів.

2 липня парламент прийняв закон №1558-1, який зобов’язує банки реструктуризувати всі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості за курсом на дату укладення такого договору (тобто, в більшості випадків, за курсом 5,05 грн за долар ). За закон проголосували 229 народних депутатів при необхідних 226.

У той же час в парламенті вже зареєстровано проект постанови про переголосування цього закону у зв’язку з порушенням регламенту ВР, зокрема, через неперсональне голосування.

Порошенко заявив, що закон про реструктуризацію валютних кредитів призведе до колапсу банківської системи і знищенню золотовалютних резервів України.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ