Європейські нафтові компанії вперше публічно провели переговори з Іраном
Вперше міжнародні нафтові компанії публічно підтвердили переговори з Тегераном перед очікуваним укладанням угоди щодо іранської ядерної програми 30 червня.
Засідання, які були проведені в травні і червні, свідчать про зростаючий інтерес серед великих нафтових компаній до Ірану, який може похвалитися запасами нафти і газу. Він є третьою країною в світі за кількістю цих запасів. Але ця сфера в Тегерані потребує десятків мільярдів доларів іноземних інвестицій для реалізації амбіцій Ірану – бажання подвоїти виробництво до кінця десятиліття.
Прес-секретар Shell заявив виданню, що його посадові особи зустрілися з колегами в Тегерані в цьому місяці, щоб обговорити непогашену заборгованість з боку Національної іранської нафтової компанії. “Вони також обговорили можливі напрямки для ділового співробітництва після зняття санкцій”, – йдеться в статті.
Іран виробляє близько 2,7 млн барелів нафти на день. Але доповідь енергетичної консалтингової компанії Wood Mackenzie свідчить, що країна може збільшити виробництво до 2017 року на 600 тисяч барелів за умови укладання угоди.
Як кажуть експерти, ціни на нафту швидше за все впадуть, якщо іранська нафта вийде на ринок в результаті ослаблення санкцій. Управління енергетичної інформації США (EIA) припускає, що ціни на нафту можуть впасти на $5-$15 за барель у наступному році, якщо санкції проти Ірану будуть зняті.
Раніше видання The Wall Street Journal писало, що Іран пропонує Заходу вигідну співпрацю в нафтовій сфері в обмін на скасування санкцій. За підрахунками видання, енергетичний сектор Ірану потребує мінімум $185 млрд інвестицій протягом наступних шести років, сказав перший заступник по нафті країни Амір Заманінія.
Великі американські нафтові компанії покинули Іран в ще 1979 році. Що стосується європейських компаній, то, наприклад, на нещодавній міжнародній конференції, головний виконавчий директор італійської компанії Eni Клаудіо Дескалзі заявив, що його компанія і інші не повернуться до Ірану без поліпшення контрактних домовленостей. “Ми втратили так багато грошей, що ми повинні змінити умови”, – говорить він.
30 червня, як очікується, буде укладена остаточна угода з Іраном щодо ядерної програми.
Підписка на новини АУБ
Контакти
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна
Email :
secret@aub.org.ua
Телефони:
+380 (44) 516-8775