МВФ відклав рішення щодо реформи, включаючи квоти, на три місяці
Виконавча рада Міжнародного валютного фонду (МВФ) відклала рішення про реформування організації, включаючи перегляд квот з метою підвищення ролі країн, що розвиваються в управлінні фондом, ще на три місяці через затягування процесу з боку США.
“У звіті виконавчої ради наголошується, що, хоча і був досягнутий певний прогрес, виконавчий рада дійшла висновку про необхідність додаткового часу для досягнення необхідного консенсусу серед членів для завершення роботи над проміжними етапами” реформи, – йдеться в прес-релізі МВФ.
Виконавча рада знову висловила глибоке розчарування у зв’язку із затримками введення положень про реформу в дію і в черговий раз закликала США ратифікувати їх у найкоротший термін. Якщо США не завершать ратифікацію до 15 вересня, то рада до кінця вересня прийме рішення про подальші заходи.
Як пишуть американські видання, адміністрація президента США Барака Обами підтримує реформи МВФ, схвалені лідерами країн G20 ще в 2010 році, але Білому дому і досі не вдалося знайти підтримку в Конгресі, оскільки ці зміни вимагають додаткових витрат.
Лідери G20 в Сеулі в 2010 році домовилися про перегляд квот в МВФ на користь країн, що розвиваються. При цьому передбачалося до січня 2013 року розробити нову формулу розподілу квот, а до січня 2014 року провести 15-й перегляд квот. Проте зробити це без ратифікації більшістю країн-членів МВФ 14-го перегляду квот, яка повинна була бути завершена ще в 2012 році, неможливо.
В результаті 14-го перегляду квот їх загальний розмір повинен бути збільшений удвічі – з 238, 4 млрд SDR до 476, 8 млрд SDR, крім того, більше 6% квот планується перерозподілити від розвинених країн на користь тих, що розвиваються. У підсумку Китай повинен стати третім за розміром квоти державою – членом МВФ, а Бразилія, Індія, Китай і Росія – увійти в число 10 найбільших акціонерів фонду.
США мають квоту SDR 17,69% і 16,75% голосів, що забезпечує їм право вето щодо ключових рішень фонду, що вимагають прийняття більшістю в 85% голосів.
Проміжні заходи МВФ, рішення по яких відкладено до кінця вересня, спрямовані в тому числі на те, щоб обійти право вето, яким фактично володіють США. У разі схвалення цих заходів виконавчою радою у вересні вони будуть введені в дію до середини грудня.
Підписка на новини АУБ
Контакти
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна
Email :
secret@aub.org.ua
Телефони:
+380 (44) 516-8775