ФГВФО влаштував "полювання" на позичальників, що не гасять кредити, оформлені в проблемних банках
Фонд гарантування вкладів фізосіб активізував претензійну роботу, і станом на 7 травня 2015 вів вже 77,9 тис. судових проваджень на загальну суму 106, 98 млрд грн. відносно позичальників, що не гасять кредити, оформлені в проблемних банках (за 2014-2015 рр. їх кількість досягла 50). Про це повідомив заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Оленчик.
І уточнив, що у виконавчому провадженні вже знаходиться 70,96 справ позичальників на 39,5 млрд. грн. Це історії, де вже є рішення судів – справа тільки за стягненням майна неплатників і продажем його з молотка.
«В цілому позитивні результати спостерігаються у випадках, коли є в наявності предмет застави. У власності боржника є майно, на яке можна звернути стягнення », – зауважив Оленчик.
При цьому він нагадав, що навіть у разі введення в банк тимчасової адміністрації або його ліквідації, позичальник повинен продовжувати свої виплати – поки повністю не погасить весь кредит. «Сплата наявної перед банком заборгованості відбувається у валюті кредиту на спеціальний накопичувальний рахунок, відкритий в Головному управлінні Національного банку по м.Києву та Київській області, реквізити якого розміщуються на сайті банку в мережі інтернет і на сайті Фонду», – роз’яснив заступник директора-розпорядника Фонду гарантування. Якщо людина не буде цього робити, то на його борг буде налічуватися пеня і штрафи (передбачені кредитним договором), а згодом для погашення позики може бути стягнуто заставу і витребувано інше майно для повного погашення кредиту.
«При цьому, у разі звернення уповноваженої особи Фонду до судових органів із відповідним позовом, на несумлінного позичальника можуть бути перекладені судові витрати, а також витрати виконавчого збору (у разі примусового виконання рішення)», – уточнив Андрій Оленчик.
Ключове правило: згідно з чинним законодавством, позичальник повинен встигнути погасити свій кредит до моменту завершення ліквідації проблемного банку. Зазвичай вона займає не менше 2 років. Причому, неважливо, на який саме термін спочатку був розрахований кредит: 3, 5, 7 або 10 років. Це може бути навіть 30-річна іпотека, яка була особливо модна в нашій країні в 2006-2007 рр. Людині потрібно шукати гроші, щоб укластися в більш короткі терміни з виплатою або починати шукати альтернативні варіанти.
Втім, поки позичальники розраховуються з проблемними банками дуже погано. Про що свідчить остання статистика: при загальному розмірі кредитного портфеля 50 проблемщиків в 121 млрд грн. претензійна робота ведеться Фондом гарантування вже майже по 107 млрд грн.
Підписка на новини АУБ
Контакти
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна
Email :
secret@aub.org.ua
Телефони:
+380 (44) 516-8775