Новини фінансового сектору

Goldman Sachs заявив про світовий надлишок боргів і пенсіонерів

Світ набрав занадто багато боргів і зіткнувся зі старінням населення, і це означає, що боргове навантаження країн скоро може вийти з-під контролю, вважає глава підрозділу Goldman Sachs Asset Management в Європі, на Близькому Сході та в Африці Ендрю Вілсон.

На його думку, боргове навантаження по всьому світу, що зростає – одна з найбільших загроз для світової економіки.

“Існує дуже багато боргів, і це становить небезпеку для економіки. Отже, існує явна необхідність генерувати зростання для боротьби з боргом, але через зміну демографічної ситуації необхідні нові способи мислення на рівні політики, щоб зробити це”, – додав Вілсон.

Традиційно демографічна проблема в більшості великих економік, включаючи США, Європу і Японію, що не вважається головною, і це ставить влади та уряду перед непростим питанням погашення боргу.

Враховуючи зростання тривалості життя і загальне старіння населення, вже немає стільки працюючих молодих людей, скільки потрібно для підтримки економічної моделі, заснованої на боргу. У минулому вона непогано працювала, але зараз часи змінюються.

У Японії загальний борг уряду піднявся вище 200% від валового внутрішнього продукту, і це дуже хороший приклад, як демографічні зміни можуть працювати проти економіки.

Організація економічного співробітництва та розвитку також озвучила свої побоювання з приводу зростаючого боргу в Японії. Якщо не проводити реформи, то показник перевищить 400% ВВП вже до 2040 р.

Анхель Гурріа, генеральний секретар ОЕСР, сказав, що монетарне стимулювання і більше сильне зростання економіки самі по собі є недостатніми факторами, щоб впоратися з проблемами, які ми бачимо вже 20 років.

Перспективи Японії залежать від забезпечення фінансової стійкості в довгостроковій перспективі, а при дефіциті бюджету близько 8% ВВП відношення боргу до ВВП буде тільки рости. І все поки не дуже погано, тому що є позитивне сальдо поточного рахунку платіжного балансу. Але якщо ситуація зміниться, то уряд змушений буде вкрай активно займати, а банки навряд чи захочуть давати гроші за низькими ставками, як зараз.

Проте надія для країн з високим рівнем заборгованості є. Демографічне зрушення повинно привести до більш творчої політики, в тому числі стимулювання імміграції та розширенню складу робочої сили, для того щоб знайти способи погасити борг.

У Японії прем’єр Сіндзо Абе пішов на незвичайний крок, намагаючись збільшити участь жінок у робочій силі, а також прагнучи підвищити інфляцію.

Топ-менеджер Goldman сказав, що всі попередження про дефіцит ліквідності на ринку не до кінця відображали реальність, особливо в секторі корпоративних облігацій.

При цьому при підвищенні ставок ФРС США можна чекати різкого зростання волатильності.

На думку багатьох керівників інвестиційних банків, додаткові заходи регулювання, введені у зв’язку з кризою 2008 г., можуть потенційно принести на ринки величезну волатильність.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ