Рада НБУ: Фонд гарантування вкладів потрібно рекапіталізувати
Фінансова незбалансованість господарської діяльності НАК «Нафтогаз України» та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) призводить до вичерпання валютних резервів і надмірної емісії, заявляє рада Національного банку України.
«Рекомендувати Кабінету міністрів … розглянути питання вишукування ресурсів на рекапіталізацію НАК «Нафтогаз» і ФГВФО», – йдеться в рішенні ради Нацбанку від 23 квітня, оприлюдненому на сайті НБУ в середу.
Рада Нацбанку також просить уряд розробити законопроект для приведення ставки за облігаціями внутрішньої держпозики (ОВДП) при реструктуризації портфеля НБУ в залежність від облікової ставки Нацбанку, а також зменшити граничний термін обігу цих ОВДП з 20 до 10 років.
У документі вказується, що з початку 2015 Нацбанк придбав у власність держпапери на 27,4 млрд грн (у 2014 році – на 181, 9 млрд грн), а його портфель ОВДП збільшився на 25,3 млрд грн (171, 1 млрд грн) – до 343, 4 мрлд грн.
Рада НБУ також знову критикує правління Нацбанку за те, що проведення ним грошово-кредитної політики не відповідало повною мірою затвердженим у вересні минулого року Основним принципам та рекомендаціям ради з реалізації антидевальваційної стратегії та недопущення девальваційний-інфляційної спіралі.
«Валютні обмеження для експортерів та жорсткі обмеження на імпортні операції були прямо протилежні рекомендаціям ради Національного банку, вели до закріплення недовіри, розвитку тіньових схем і звуження офіційного валютного ринку. Була здійснена спроба фактично повної заборони купівлі іноземної валюти на міжбанківському ринку (24 лютого) з її подальшим скасуванням на наступний день. Політика рефінансування не була виваженою», – йдеться в рішенні.
Рада НБУ вказує, що всупереч Основними засадами грошово-кредитної політики переважну більшість ресурсів було надано банкам у вигляді кредитів овернайт, тоді як різке збільшення попиту банків на такі кредити в умовах різкої девальвації в лютому з високою ймовірністю мало спекулятивний характер.
У зв’язку з цим рада НБУ рекомендує правлінню Нацбанку дотримуватися рекомендацій ради, спрямовувати роботу з банківського регулювання і управління ліквідністю на забезпечення її оптимальних обсягів і відновлення ефективної роботи міжбанківського кредитного ринку, а також активно проводити публічні роз’яснення щодо режиму валютної політики.
Як повідомлялося, рада НБУ вважає основним завданням грошово-кредитної політики на 2015 рік максимально можливе зниження темпів інфляції.
Підписка на новини АУБ
Контакти
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна
Email :
secret@aub.org.ua
Телефони:
+380 (44) 516-8775