Новини фінансового сектору

Позичальникам кредитних спілок дозволили не платити колекторам

Колекторським компаніям заборонили вимагати виплати з позичальників кредитних спілок. Верховний суд, розглядаючи справу №6-59цс15, постановив, що кредитні спілки (на відміну від банків або інших небанківських фінустанов) не мають права переуступати або продавати третім особам видані кредити.

«Оскільки кредитна спілка має особливий правовий статус і, як кредитор, не має права поступатися право вимоги за кредитним договором чинності його повноважень, передбачених законом «Про кредитні спілки». Прийняттям цього рішення ВСУ встановив єдину правозастосовчу практику, яку повинні враховувати суди нижчих інстанцій при розгляді подібних справ », – сказала партнер правової групи «Домініон» Юлія Розуменко.

На практиці це означає, що клієнти кредитних спілок більше не зобов’язані платити колекторським компанія або будь-яким іншим структурам і особам. «В останні роки – це стало справжньою модою: людина позичала гроші у однієї структури, а їх повернення вимагає інша. Так ось тепер кредитним спілкам це заборонили – передавати свої кредити. І люди, за позиками яких вже сталася така переуступка вимоги, або продаж боргу, можуть оскаржити дії КС в суді, оскільки подібні дії незаконні. Ніяким колекторам нічого платити не потрібно – тільки тому союзу, який видавав кредит », – пояснив ситуацію старший партнер адвокатської компанії« Кравець та Партнери »Ростислав Кравець.

Нагадаємо, що до економічної кризи в Україні налічувалося близько 800 кредитних спілок, а за останній рік з гаком їх кількість скоротилася до 500. Найчастіше вони спеціалізувалися на наданні невеликих кредитів – 1-5 тис. грн., і не завжди працювали коректно. «Кредитні спілки часто обманюють громадян, видаючи кредити нібито на вигідних умовах, в теж час завуальовано встановлюючи непосильні ставки за користування кредитом», – зауважив старший юрист ЮК Prove Group Антон Каганець.

За словами юристів, люди активно судяться з союзами, причому, з різних причин: як через приховані платежі та комісії, так і через незаконні перепродажів кредитних портфелів. У другому випадку, вирішити проблему тепер буде простіше.

«Рішення ВСУ поставить крапку на поступки прав вимог з боку кредитних спілок, а також дозволить завершити безліч існуючих судових процесів в аналогічних справах на користь позичальників», – запевнив керуючий партнер юридично-консалтингової компанії «Де-юре» Григорій Трипульський.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ