Новини фінансового сектору

Прокуратура вивчає законність рефінансування НБУ

Народні депутати стурбовані долею державних коштів, які залишилися в збанкрутілих банках. За їх скаргою столична прокуратура почала розслідування дій співробітників НБУ, підозрюваних у перевищенні службових повноважень при видачі кредитів рефінансування.

«Слідчий відділ прокуратури Києва проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні за попередньою кваліфікацією ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу за зверненням народних депутатів Максима Полякова та Степана Барни щодо можливих неправомірних дій посадових осіб Нацбанку при проведенні грошово-кредитної політики, а також з інших питань », – пояснили в прес-службі прокуратури.

Першим інформацію про це розслідування розповсюдило міжфракційне парламентське об’єднання «Депутатський контроль», до якого входить і секретар комітету з питань фінансової політики та банківської діяльності Максим Поляков («Народний фронт»), і член комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Степан Барна («Блок Петра Порошенка»). До слова, 2 квітня він став головою Тернопільської ОДА.

І хоча депутати зробили акцент на тому, що кримінальне провадження щодо «зловживання владою та службовим становищем відкрито проти керівництва НБУ (глава НБУ – Валерія Гонтарєва) та інших службових осіб», у прокуратурі назвали таким, що не відповідає дійсності, трактування про початок «кримінального провадження стосовно голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої». Розслідування проводиться за фактом можливих зловживань, а не стосовно конкретних посадових осіб.

У депутатському зверненні йшлося про неправомірну видачу кредитів. «Посадові особи Нацбанку під керівництвом Гонтаревої протягом 2014 року і на початку 2015-го надали кредити рефінансування ПАТ« Всеукраїнський акціонерний банк »(ВіЕйБі Банк) на суму 5,5 млрд грн, КБ« Надра Банк »- 3,3 млрд грн, банку «Камбіо» – на суму 12 млн грн та АТ «Імексбанк» при низькому рівні ліквідності зазначених фінансових установ. Такі дії національного регулятора призвели до масового відтоку депозитів з боку населення », – йшлося в повідомленні міжфракційного парламентського об’єднання« Депутатський контроль ».

Депутат Максим Поляков заявив, що є всі підстави підозрювати, що Нацбанк, надаючи кредити на 222 млрд грн, що не проконтролював їх використання. «Тому держкошти використовувалися не за призначенням», – упевнений він.

За 2014 НБУ дійсно видав кредитів на 222, 26 млрд грн, але з них 85,2% коштів у тому ж році було повернуто банками регулятору, оскільки більша частина цих коштів була кредитами овернайт – «на одну ніч». Загальна заборгованість банків перед НБУ зросла з 76,120 млрд грн до 108, 95 млрд грн, тобто на 32,830 млрд грн. З урахуванням боргу ФГВФО заборгованість перед НБУ до 1 квітня склала 130, 26 млрд грн.

При цьому глава НБУ Валерія Гонтарєва неодноразово заявляла, що центробанк має право надавати банкам кредити рефінансування, що видаються виключно під заставу. У ФГВФО стверджують, що застави, отримані НБУ, як правило, є ліквідними.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ