Новини фінансового сектору

Стало відомо, коли можуть початися виплати вкладникам «Надра» і «Дельта Банку»

Виплати вкладникам найбільших неплатоспроможних банків «Надра» і «Дельта Банк», в яких працює тимчасова адміністрація Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, можуть початися в другій половині квітня.

Про це повідомив директор-розпорядник фонду Костянтин Ворушилін.

«Я сподіваюся, що в другій половині квітня. Інвентаризація вкладів вже майже завершена – є ознаки маніпуляцій з базами за вкладами – дроблення, подвоєння. Ми намагаємося розібратися», – сказав Ворушилін, відповідаючи на запитання про терміни початку виплати вкладникам найбільших неплатоспроможних банків «Надра» і «Дельта Банк».

За його словами, частина виплат щодо «Дельта Банку» буде заблокована. «Точної суми поки що немає, але тимчасовий адміністратор банку повідомив, що понад 1 млрд грн вкладів – з ознаками дроблення. А ми такі вклади не визнаємо і не виплачуємо», – додав керівник фонду.

Ворушилін наголосив, що чим більші обсяги банку, тим більше технічних складнощів виникає при обробці його бази вкладів, у зв’язку з чим фонду потрібно більше часу для підготовки до виплат. «Одна справа обробити базу «Укоопспілки», де 50 мільйонів вкладів, інша справа – база «Дельти». Це різні речі. І коли нам радять починати виплати через два тижні після введення тимчасової адміністрації, то я не проти і через тиждень, але треба визначити базу вкладників. Ми нічого не можемо виплатити, поки її немає», – пояснив він.

Фонд гарантування вкладів фізосіб виводить з ринку 48 неплатоспроможних банків, 46 з яких визнані неплатоспроможними в 2014-2015 роках.

В тому числі Фонд гарантування на початку лютого цього року ввів тимчасову адміністрацію у банк «Надра», у який входить у групу найбільших за активами, а на початку березня – у «Дельта Банк».

За попередніми оцінками фонду, на виплати гарантованого відшкодування вкладникам цих банків потрібно 20,5 млрд грн.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ