Новини фінансового сектору

Представник НБУ розповів, як відіб'ється падіння євро на золотовалютних резервах України

Начальник управління валютних операцій і аналізу фінансових ринків НБУ Сергій Пономаренко розповів, як відіб’ється падіння євро на валютний і запас Нацбанку.

«Структура золотовалютних резервів України добре диверсифікована. Тому зниження вартості євро не зробить істотного впливу на них », – запевнив Пономаренко.

Але пообіцяв, що європейські валютні новини не відіб’ють у наших промисловців бажання торгувати з ЄС.

«Ослаблення гривні до євро було набагато більш значним, ніж падіння євро до основних світових валют. В результаті чого українські експортери отримали значні переваги і, на нашу думку, зниження євро істотно не відіб’ється на бажанні експортерів продавати товари в єврозону », – не сумнівається Пономаренко.

Крім того, на думку експертів, для нашої країни як був на першому місці долар, так він на ньому і залишається.

Як повідомив директор департаменту монетарної політики та економічного аналізу Нацбанку Сергій Ніколайчук, його частка у надходженнях (у структурі зовнішньоекономічних контрактів) становить 70-75%, а у виплатах – 63-65%.

«Євро на другому місці, частка якого в надходженнях за останній рік зросла з 14% до 15% (у 2012 р була 13%). В першу чергу за рахунок збільшення нашого експорту до країн ЄС на тлі загального зниження експортних надходжень. Частка євро у виплатах стабільна – 28-29%. До речі, знижується частка російського рубля у зовнішньоекономічних розрахунках: за минулий рік з 16% до 12%, а за перші два місяці 2015 року – до 7,3%. Ця тенденція обумовлена зниженням частки РФ в нашому зовнішньоекономічному обороті і різкою девальвацією рубля », – підкреслив він.

Через девальвацію гривні до всіх світових валют (і до євро в тому числі) і повільному вириванні внутрішніх цін, наші експортери зможуть легко вигравати цінові війни в Європі.

Не варто чекати, що падіння курсу євро тут же виллється в здешевлення товарів, привезених в Україну з ЄС. Особливо, поки буде стрибати курс гривня/долар. Адже в нашій країні вартість євро визначається саме через цю пару: котирування гривня/долар множиться на світовий курс євро/долар.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ