Новини фінансового сектору

Нацбанк хоче продовжити для експортерів обов'язковий продаж 75% валютної виручки - ЗМІ


Нацбанк хоче продовжити для експортерів обов'язковий продаж 75% валютної виручки - ЗМІ

У НБУ немає передумов для скасування зазначеної норми, вважають в одному з найбільших банків.

Національний банк України має намір продовжити термін дії норми з обов’язкового продажу валютної виручки експортерами, яка на сьогодні діє на рівні 75% до 3 березня включно, повідомили джерела на фінансовому ринку.

За інформацією топ-менеджера одного з найбільших банків, норма з обов’язкового продажу валютної виручки експортерами буде продовжена обов’язково, оскільки у регулятора немає передумов для її скасування, враховуючи нестачу валюти на ринку. “Продовжать обов’язково. Підстав для скасування поки немає, пропозиція валюти недостатня. Можливо, вже продовжили, просто поки не оприлюднили рішення”, – сказав співрозмовник агентства.

Представник іншого великого банку також вважає, що норму з обов’язкового продажу залишать. “Сьогодні на 10:00 призначена нарада, де і ухвалюватиметься рішення. Норму продовжать, інформації про зміну частки продажу виручки поки немає. Є також відомості, що цю норму хочуть “зацементувати”, закріпивши законом, щоб вона працювала на постійній основі, а не як тимчасовий захід НБУ”, – повідомив інший співрозмовник.

У Національному банку інформацію про продовження заходу з обов’язкового продажу валютної виручки експортерами поки не підтвердили, але і не спростували. “Відповідна постанова поки в роботі. Як тільки буде підписано – оприлюднимо”, – сказали в прес-службі регулятора.

Нагадаємо, НБУ постановою №591 від 22 вересня 2014 встановив вимогу щодо обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті із зовнішньоекономічної діяльності на рівні 75% і обмежив терміни розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами до 90 днів.
Згодом регулятор продовжив термін дії цих норм на 3 місяці, до 2 березня.

Крім зазначених норм, антикризову постанову НБУ передбачає обмеження максимальної суми зняття готівки з рахунку клієнта 150 тис. грн в день, продаж готівкової валюти в одні руки – еквівалентом 3 тис. грн в день, зняття валютних коштів з рахунків через каси та банкомати, а також валютні перекази без підтверджуючих документів, – еквівалентом 15 тис. грн в день.

З 24 лютого цього року регулятор ввів ряд додаткових обмежень на валютному ринку, включаючи обов’язкову перевірку імпортних контрактів на суму понад 50 тис. дол., що передбачають передоплату, обов’язкове оформлення акредитива для виконання імпортного контракту з передоплатою на суму понад 500 тис. дол., а також заборону на операції з кредитування для купівлі валюти.

Введені обмеження покликані зупинити стрімку девальвацію гривні, яка з моменту переходу НБУ до гнучкого курсоутворення на валютному ринку за 2014 і два місяці 2015 знецінилася до долара США за офіційним курсом в 3,8 рази до нового історичного мінімуму на рівні 30,01 грн/дол. Останнє значення офіційного курсу НБУ до долара, встановлений 2 березня, на 3 грн вище мінімального – на рівні 26,8581 грн/дол.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

    Адреса:
вул. Євгена Сверстюка,
15 Київ 02002 Україна


   Email :
secret@aub.org.ua


    Телефони:
+380 (44) 516-8775

Підписка на новини АУБ