Новини партнерів АУБ

ВАТ КБ «ПІВДЕНКОМБАНК» визначено кредитний рейтинг uaВВВ-

Сьогодні незалежне рейтингове агентство
«Кредит-Рейтинг» оголосило про визначення довгострокового кредитного рейтингу uaВВВ-
ВАТ КБ «ПІВДЕНКОМБАНК» (м. Донецьк) та запланованому випуску іменних відсоткових облігацій (серія А) на суму 40 млн. грн. терміном обігу 3 роки. У ході аналізу агентство використовувало фінансову звітність ВАТ КБ «ПІВДЕНКОМБАНК» за 2002-2006 рр. та 9 місяців 2007 р., а також внутрішню інформацію, надану банком у ході рейтингового процесу.
Позичальник або окремий борговий інструмент з рейтингом uaBBB характеризується достатньою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Рівень кредитоспроможності залежить від впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов. Знаки «+» і «-» позначають проміжні категорії рейтингу відносно основних категорій (рівнів).
Фактори, що сприяють підвищенню кредитного рейтингу:
· високі показники ефективності діяльності, зокрема станом на 01.10.2007 р. рентабельність активів перевищує 2%, коефіцієнт ефективності діяльності складає близько 160%;
· збалансованість активів та пасивів за строками до погашення.
· більшість фінансових показників, що характеризують основні аспекти діяльності банку, перебувають на прийнятному для банківської системи рівні.
Фактори, що обмежують підвищення кредитного рейтингу:
· концентрація кредитного портфеля за основними позичальниками (на 20 найбільших позичальників припадає 275% капіталу І рівня), що разом з незначним рівнем резервування за кредитними операціями може негативно вплинути на ліквідність та капіталізацію банку;
· концентрація ресурсної бази та обмежені можливості щодо залучення клієнтів зумовлюють залежність банку від фінансового стану невеликого числа його клієнтів та підвищують ризик ліквідності;
· збиткова діяльність за результатами 2003 р. та значна питома вага інших операційних доходів протягом тривалого періоду діяльності.
· відсутність формалізованої стратегії розвитку;
· ризик втрати ринкової позиції банку за умов подальшого збільшення присутності великих системних банків на українському фінансовому ринку.

Підписка на новини АУБ

aub logo white 70

 

Місія Асоціації українських банків – підтримка розвитку національної банківської системи. АУБ співпрацює з Верховною Радою України з питань удосконалення законодавства, що регулює банківську діяльність, взаємодіє з Національним банком України щодо нормативного забезпечення функціонування банків та небанківських фінансових установ. АУБ дбає про підвищення кваліфікації банківських працівників, розширює міжнародні зв'язки з асоціаціями та банківськими структурами інших країн.

 

Контакти

Підписка на новини АУБ